Rózne

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie!

Oferta od , 13. cze. 2020 18.34

Marzy Wam się niecodzienny nocleg? Wśród wyżyn, w okolicach jednego z największych na świecie kraterów i z zapierającym dech widokiem? To mamy jeszcze coś ekstra - luksusowy glamping w górach, a u podnóża dzikie afrykańskie zwierzęta!

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 22

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 20

(Zdjęcia: The Highlands Camp)

The Highlands Camp mieści się w Tanzanii, w lesie położonym w górach, tuż obok wulkanu Olmoti i 40 km od krateru Ngorongoro. Z campingu rozciągają się niesamowite widoki: na góry Gol oraz dwa kratery Empakaai i Olmoti. Stamtąd można udać się także na safari z oglądaniem dzikich zwierząt.

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 18

(Zdjęcia: The Highlands Camp)

Glamping łączy w sobie idealną równowagę między dziką naturą a komfortem, który zapewnia swoim gościom. Do wyboru jest 8 domków, a każdy z nich posiada łóżka typu king size z dużymi oknami, z których rozciąga się spektakularny krajobraz. Do tego ładnie urządzone łazienki i przytulny kominek na chłodniejsze wieczory.

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 16

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 14

(Zdjęcia: The Highlands Camp)

Inspiracją dla domków były tradycyjne chatki Masajów. W środku campingu znajduje się pomieszczenie z kominkiem, odtworzone tak, by przypominać tradycyjne wschodnioafrykańskie kominki. Do dyspozycji gości jest także biblioteka oraz obszerny bar.

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 12

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 10

(Zdjęcia: The Highlands Camp)

Kuchnia, jaką można się delektować na campingu, jest przygotowywana na miejscu ze świeżych i organicznych składników z obszaru Karatu. Można również zabrać ze sobą śniadanie lub obiad i spożyć je nie gdzie indziej, jak w samym kraterze!

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 8

(Zdjęcia: The Highlands Camp)

Nie samym jednak campingiem człowiek żyje i można również udać się na wycieczki po okolicy. Atrakcje, jakie oferuje kamping to m.in. wspinaczka na wulkan Olmoti, wycieczka do krateru Empakaai z obserwacją jeziora na jego dnie i flamingów, które tam przylatują. Oprócz tego możliwe są wizyty w lokalnych wioskach Masajów i oczywiście zwiedzanie samego krateru Ngorongoro.

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 6

(Zdjęcia: The Highlands Camp)

Kamping jest ekologiczny, elektryczność zapewniają panele słoneczne i wykorzystuje się tu także wodę deszczową. Również pracownicy kempingu to lokalni mieszkańcy.


Cena za nocleg na kempingu waha się między 359$ a 824$ - w zależności od pory roku i sezonu. W cenie są zawarte: wyżywienie, napoje (wyłączając szampana, wina, alkohole premium), gry, hiking na krater Olmoti i Empakaai, wizyta w wiosce Masajów, obiad w kraterze Ngorongoro, transfery z lotniska Manyara, pralnia. Zabukujecie tutaj.


The Highlands Camp ma bardzo wysokie oceny na TripAdvisor (5/5 gwiazdek!).


Niesamowite noclegi także w naszym Dzienniku Pokładowym!

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 4
Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie! - 2
Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie!

Luksusowy glamping u podnóża największego krateru na świecie!