Rózne

Malediwy ponownie otwierają się na turystów już 15 lipca!

Oferta od , 14. lip. 2020 19.12

Ahoj Piraci, świetne wieści z najbardziej rajskiego i uwielbianego archipelagu świata - z Malediwów!

Rząd Malediwów ogłosił plany ponownego otwarcia granic i wznowienia działalności turystycznej już od dziś, czyli 15 lipca. Tym samym rozpoczynają swój program "bezpiecznej turystyki".

Malediwy ponownie otwierają się na turystów już 15 lipca! - 4

Turyści podróżujący na Malediwy otrzymają 30-dniową wizę turystyczną dla wszystkich narodowości i nie będą podlegać kwarantannie po przyjeździe. Jednakże są oni zobowiązani do przedstawienia wyników badań medycznych, a podróżni wykazujący objawy COVID-19 zostaną poddani testowi PCR na koszt podróżnego. Również będzie wymagana w ramach tej procedury karta deklaracji zdrowia. Testy będą dostępne dla tych, którzy wymagają wyniku testu w celu powrotu do kraju pochodzenia lub dowolnego innego miejsca docelowego z wymaganiem.

Ośrodki turystyczne, hotele i miejsca zamieszkania na niezamieszkanych wyspach są otwarte dla rezerwacji od 15 lipca 2020 r., Natomiast hotele i pensjonaty na zamieszkanych wyspach będą otwarte dla rezerwacji od 1 sierpnia 2020 r.

Pełna lista wstępnych dat ponownego otwarcia ośrodków spełniających wymagania określone przez Ministerstwo Turystyki i Agencji Ochrony Zdrowia znajduje się pod tym linkiem.

Oświadczenie Ministerstwa Turystyki:

Malediwy ponownie otwierają się na turystów już 15 lipca! - 2

Wielomiesięczne zamknięcie granic i zastój w turystyce międzynarodowej spowodowały wiele problemów dla tego kraju w wielkim stopniu uzależnionego od turystyki. Turystyka generuje ok. 1/3 PKB archipelagu. Minister Turystyki Ali Waheed stwierdził, że wpływ koronawirusa był znacznie gorszy dla finansów Malediwów niż tsunami w 2004 czy kryzys finansowy w 2008.

Źródło: https://visitmaldives.com/en/news/resorts-are-reop...


Oferty na Malediwy


Szukacie ofert w słonecznej Chorwacji?

WAKACJE W CHORWACJI

Malediwy ponownie otwierają się na turystów już 15 lipca!

Malediwy ponownie otwierają się na turystów już 15 lipca!