Rózne

Maya Bay - możliwe zamknięcie słynnej zatoki dla ochrony ekosystemu!

Oferta od , 12. mar. 2018 20.16

Może nie każdy widział film "Niebiańska Plaża" z Leonardo DiCaprio (reż. Danny Boyle), jednak z pewnością każdy widział widokówki ze słynną plażą w zatoce Maya Bay w Tajlandii. Idylliczne krajobrazy, turkusowa woda, biały piasek - miejsce raj! Niebawem może zostać zamknięta dla wpływających łodzi.

Maya Bay - możliwe zamknięcie słynnej zatoki dla ochrony ekosystemu! - 4

Każdego roku Maya Bay jest odwiedzana przez licznych turystów. Nie wszyscy niestety szanują tamtejszą przyrodę. Tajskie władze planują ograniczyć liczbę łódek wpływających do zatoki, a możliwe nawet, że zupełnie zakazać ich wpływania w czerwcu. Dzięki temu ekosystem, a przede wszystkim koralowce będą mogły się zregenerować.

Maya Bay - możliwe zamknięcie słynnej zatoki dla ochrony ekosystemu! - 2

Maya Bay w Tajlandii to nie jedyne miejsce, gdzie koralowce są zagrożone. Także Wielka Rafa Koralowa w Australii cierpi pod napływem turystów i zmieniającego się klimatu. Miejmy to na uwadze planując kolejne nurkowanie w okolicach raf i szanujmy ten jakże piękny i różnorodny podwodny świat!


Jeszcze nie byliście w Tajlandii? Czas to nadrobić! Wybierzcie ofertę dla siebie.

Tajlandia, ahoj!

Tajlandia z biur podróży!

Poczytaj też:

Maya Bay - możliwe zamknięcie słynnej zatoki dla ochrony ekosystemu!


Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól, aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store lub Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

Maya Bay - możliwe zamknięcie słynnej zatoki dla ochrony ekosystemu!