Rózne

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć!

Oferta od , 4. mar. 2018 9.24

Co roku o tej porze świat zaczyna żyć galą Oscarów. Piraci także lubią filmy, gdyż wiele miejsc z planów filmowych można odwiedzić i zobaczyć na własne oczy, gdzie przechadzali się nasi ulubieni bohaterzy. Zajrzyjcie do naszej listy miejsc, które przeniosą Was do miejsc z filmów wyróżnionych Oscarami.

1. Władca Pierścieni - Matamata, Nowa Zelandia

Niezwykła historia Froda i jego kompanów urzekła widzów na całym świecie. Wszystkie części trylogii otrzymały statuetki, jednak to ostatnia część "Powrót Króla" otrzymała ich najwięcej - 11 Oscarów, włączając w to statuetkę za najlepszy film. Ogólnie "Władca Pierścieni" otrzymał 17 Oscarów.

Jeśli chcecie przenieść się w magiczny świat z "Władcy Pierścieni", koniecznie odwiedźcie wioskę Matamata w Nowej Zelandii, w której odwzorowano Hobbiton. Matamata znajduje się na Wyspie Północnej, w regionie Waikato. Dzięki kwiecistym pagórkom i magicznym strumieniom wioska idealnie nadawała się do zbudowania w niej Hobbitonu. Ponownie została odświeżona w 2011 r, kiedy na ekrany kin wszedł "Hobbit".

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 26

Leć do Nowej Zelandii!

2. Forrest Gump - Savannah, Georgia, USA

W 1995 r. "Forest Gump" został wyróżniony 6 Oscarami, w tym za najlepszy film, dla najlepszego aktora (Tom Hanks) i reżyserię (Robert Zemeckis).

Pamiętacie scenę otwierającą film, kiedy Forrest siedział na ławce przystanku autobusowego i czekał na słuchacza, który wysłucha jego opowieści? Znajduje się na Placu Chippewa, w malowniczej Savannah, w Georgii. Teraz w Muzeum Historii Savannah znajduje się ów ławka, na której siedział Forest i przekazał wszystkim jakże znaną mądrość, że "życie to pudełko czekoladek; nigdy nie wiesz, na co trafisz."

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 24

Oferty do USA!

3. Szczęki - Martha's Vineyard, Massachusetts, USA

Za ten wciskający w fotel film o rekinach otrzymano 3 Oscary w 1976 r., w tym za niezapomnianą ścieżkę dźwiękową Johna Williamsa.

Wyspa Amity to fikcyjna wyspa i resort, jednak zdjęcia odbywały się realnym miejscu - niedaleko Martha's Vineyard w Massachusetts.

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 22
Lecimy do Stanów!

4. Gwiezdne Wojny: Część IV - Nowa nadzieja - Tunezja

Saga "Gwiezdnych Wojen" ma już wiele części. Jednak to właśnie "Epizod IV" wygrał sporo statuetek, a dokładnie 7 w 1977 r.

Piaski tunezysjkiej Sahary stały się miejscem narodzin Dartha Vadera - Tatooine. Planeta pojawiła się do tej pory w 5 z 8 części "Gwiezdnych Wojen". Hotel Sidi Driss był miejscem dorastania Luke'a Skywalkera w "Części IV - Nowa nadzieja". Dla fanów sagi nocleg w takim miejscu to nie lada gratka! Inne miejsca kręcenia "Gwiezdnych Wojen" znajdziecie w osobnym artykule.

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 20

Tunezja z biur podróży!

5. Gladiator - Ajt Ben Haddu, Maroko

Ponadczasowy film "Gladiator" został wyróżniony w 2001 r. 5 statuetkami - za najlepsze zdjęcia, dla najlepszego aktora (Russel Crowe) i najlepsze kostiumy.

Jeśli chcecie podziwiać niesamowite lokalizacje prosto z filmu, udajecie się do Maroka, szczególnie do Ajt Ben Haddu, niedaleko Warzazatu. To właśnie tam Maximus zostaje niewolnikiem, który po wykupieniu staje się gladiatorem o przydomku Hiszpan. Oaza została wykorzystana również w innych filmach, ostatnio w "Grze o Tro"n jako miasto Yunkai. (Więcej lokalizacji z "Gry o Tron" tutaj.)

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 18

Oferty do Maroko!

6. Park Jurajski - Hawaje, USA

W 1994 r. film Stevena Spielberga otrzymał 3 statuetki, w tym za efekty specjalne.

Wiele scen z "Parku Jurajskiego" było kręcone na hawajskiej wyspie Kauai. Ucieczka Alana Granta i dzieci przed T-Rexem została umiejscowiona jednak na wyspie Oahu w rezerwacie Kualoa. Tam również kręcono później m.in. "Jumanji", "Pearl Harbor", "Kong: Wyspa Czaszki".

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 16

Opcje na Hawaje!

7. Indiana Jones i ostatnia krucjata - Petra, Jordania

Kto kiedyś nie marzył, żeby zostać archeologiem, kupić kapelusz i pejcz i rozwiązywać zagadki tak jak Indiana Jones? Z pewnością jednak wiele osób nuciło melodię z filmu! W 1989 r. właśnie za najlepszy montaż dźwięku film "Indiana Jones i ostatnia krucjata" otrzymał Oscara.

Jeśli potrzebujecie jeszcze jednego powodu, żeby odwiedzić Petrę, to Indiana Jones powinien być dobrym argumentem. Petra stała się Alexandrettą, gdzie była zlokalizowana Świątynia Świętego Grala.

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 14

Oferty do Jordanii!

8. Incepcja - Kioto, Japonia

"Incepcja" wprawiła w zachwyt wielu fanów kina i filmów science fiction. W 2011 r. film otrzymał 4 Oscary, w tym za efekty specjalne.

Akcja filmu zabiera widzów do różnych krajów i miastów, lecz zaczyna się w Japonii w zamku Nijō oraz zrobionej Warner Bros na jego podobieństwo rekonstrukcji. Zamek znajduje się na liście UNESCO i można go odwiedzić w Kioto.

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 12

Oferty do Japonii!

9. Skyfall - Szkocja, Wielka Bryatnia

"Nazywam się Bond, James Bond". To chyba najsłynniejszy cytat filmowy, słyszany w każdym filmie o Bondzie. "Skyfall" otrzymał 2 statuetki w 2013 r. - za najlepszy montaż dźwięku oraz piosenkę ("Skyfall" Adele).

Sceny filmu kręcono w Londynie i w Turcji, jednak najbardziej spektakularne widoki czekają na Was w Szkocji. To właśnie po krętych drogach Glencoe Bond pomykał swoim Astonem Martinem.

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 10

Oferty do UK!

10. Mamma Mia! - Skopelos, Grecja

Może "Mamma Mia!" nie wygrała żadnego Oscara, ale główna aktorka, Meryl Streep była nominowana do Oscara już 20 razy - jak żaden inny aktor! Do tej pory otrzymała 3 statuetki. To zdecydowania królowa Oscarów.

Musical zabiera nas w akompaniamecie piosenek ABBY to Grecji, na dwie piękne wyspy Skiathos i Skopelos. Filmowa wyspa Kalokairi to naprawdę Skopelos i właśnie tutaj, w kościele Agios Ioannis odbywa się finałowa scena weselna.

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 8

Oferty do Grecji!

Dodatek!

Te filmy nie otrzymały Oscarów, ale lokalizacje tak nas urzekły, że szkoda nie było o nich wspomnieć.

Harry Potter - Anglia i Szkocja, Wielka Brytania

Film o przygodach najbardziej znanego czarodzieja nie otrzymał Oscarów, jednak niektórzy aktorzy z tego filmu tak - za inne role, a są nimi Emma Thomson oraz Maggie Smith. Fani filmu koniecznie powinni odwiedzić Christ Church (Kościół Jezusa) w Oxfrodzie, który posłużył jako Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Nie zapomnijcie o przejażdżce pociągiem "The Jacobite" w Szkocji i podziwiajcie niesamowite widoki z wiaduktu Glenfinnan.

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 6

Trainspotting - Edynburg, Szkocja, Wielka Brytania

Główni aktorzy - Ewan McGregor (Renton) i Robert Carlyle (Begbie) uczynili Transpotting filmem kultowym. W filmie widzimy wiele miejsc w Edynburgu, a scena otwierająca rozgrywa się od Princes Street do Calton Street Bridge. Więcej miejsc filmowych znajdziemy jednakże w Glasgow.

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 4

A wy będziecie oglądać Oscary? :D

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć! - 2


Chcielibyście spędzić noc w hotelu inspirowanym Waszymi ulubionymi postaciami, takimi jak Harry Potter, Batman czy James Bond! Zajrzyjcie do tego artykułu!

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć!

Miejsca z Oscarowych filmów, które trzeba zobaczyć!