Rózne

Muminki się cieszą, że... mają swoje kawiarnie!

Oferta od , 22. sie. 2020 15.46

Jeśli w dzieciństwie wspólnie przeżywaliście przygody z Muminkiem i Panną Migotką, wypatrywaliście przybycia Włóczykija i baliście się Buki, to chyba możecie nazwać się fanami Muminków. Co byście zatem powiedzieli, by udać się choć na chwilę do świata pełnego magii i Muminków? To miejsce znajduje się w dwóch uroczych kawiarniach w Japonii.

Muminki się cieszą, że... mają swoje kawiarnie! - 6

(Źródło: https://favy-jp.com/topics/1518)

Dwie kawiarnie Muminków znajdują się w Tokio (Japończycy są ogromnymi fanami bajki). Nie tylko są ozdobione rysunkami z postaciami z kreskówki, roślinami i innymi dekoracjami ze świata Muminków, ale co najfajniejsze - posiłek można zjeść z jedną z uroczych bajkowych postaci. Obsługa przyniesie do Waszego stolika pluszowego Muminka, żeby dotrzymał Wam towarzystwa. Jeśli będziecie chcieli zabrać takiego towarzysza do domu, zajrzyjcie do sklepu z gadżetami z bajki, w którym znajdziecie niejedną bajkową postać.

Muminki się cieszą, że... mają swoje kawiarnie! - 4

(Źródło: https://favy-jp.com/topics/1518)

Oprócz wybornego towarzystwa Muminków, jedna z głównych atrakcji kawiarni jest oczywiście menu! To ciekawe połączenie japońskiej i fińskiej kuchni (nie zapominajmy, że Muminki pochodzą z Finlandii). Każdy z posiłków jest w jakiś sposób połączony z kreskówką. W kawiarni znajdziemy m.in. ciasteczka w kształcie postaci z bajki, naleśnikową wieżę albo pyszną kawę z piankami w kształcie Muminków, które się w niej rozpuszczą. Do dań dołączone są figurki z bajki, które zamiast zjeść można zatrzymać na pamiątkę.

Muminki się cieszą, że... mają swoje kawiarnie! - 2

(Źródło: https://favy-jp.com/topics/1518)

Gdzie znajdują się kawiarnie? Oto ich dokładne adresy w Tokio:

  • Moomin House Cafe, Tokio Skytree: 1/F, Tokio Skytree Solamachi 1-1-2 Oshiage, Sumida Ward (stacja Tokyo Skytree)
  • Moomin Bakery Cafe, Tokio Dome: 1--1-1 Kasuga, Bunkyo Ward (należy dojechać do stacji Karakuen)

Jeśli chcecie poszukać więcej muminkowych lokalizacji na całym świecie, można je znaleźć na oficjalnej stronie Muminków, która podaje adresy nie tylko kawiarnii, ale również parków tematycznych czy sklepów.


Więcej bajkowego klimatu znajdziecie z pewnością też tu!

Muminki się cieszą, że... mają swoje kawiarnie!


Muminki się cieszą, że... mają swoje kawiarnie!