Rózne

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie!

Oferta od , 22. sty. 2020 9.00

Zaczął się karnawał i aż chce się tańczyć! Porywające rytmy, fantazyjne kostiumy i atmosfera niekończącej się zabawy! Aby przeżyć to wszystko nie trzeba lecieć aż do Brazylii. Choć karnawał w Rio de Janeiro jest niewątpliwe najbardziej znany i spektakularny, porywający karnawałowy klimat możecie poczuć dużo bliżej, nie opuszczając Europy.

Przygotowaliśmy dla Was listę europejskich miast, gdzie czeka na Was karnawałowa uczta dźwięków i barw.


1. Wenecja, Włochy

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie! - 14

Karnawał w Wenecji to niewątpliwie najbardziej znany z europejskich karnawałów. Corocznie przyciąga do miasta miliony turystów, a jego historia sięga co najmniej XIII w. Główne imprezy odbywają się wzdłuż Canal Grande oraz na placu św. Marka, ale karnawałowa atmosfera i świętujące tłumy wypełniają całe miasto. Karnawał w Wenecji będzie trwał od 8 do 25 lutego 2020, a towarzyszyć będą mu rozmaite wydarzenia: parady, konkursy masek, bale i wiele innych.

=> OFERTY DO WŁOCH


2. Nicea, Francja

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie! - 12

Źródło: http://nicecarnaval.com

Karnawał w Nicei jest największym we Francji i jednym z najbardziej znanych na całym świecie. Unikatowym wydarzeniem tego karnawału jest Bitwa Kwiatowa, kiedy to na ulice wyjeżdżają platformy pełne kwiatów, a charakterystycznym elementem wielkie kukły przedstawiające różne postaci. Karnawał z licznymi imprezami towarzyszącymi trwa w tym roku od 15 do 29 lutego 2020. Wstęp na niektóre wydarzenia jest płatny. Szczegóły znajdziecie tutaj.

=> OFERTY DO FRANCJI


3. La Valetta, Malta

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie! - 10

Malta to wyspa o niebywale bogatej historii, która znajduje odbicie się w jej architekturze, kuchni i języku. Doskonałym urozmaiceniem zimowej wizyty na Malcie będzie hucznie obchodzony karnawał, który w tym roku trawa od 21 do 25 lutego. Imprezy będą odbywały się w stolicy wyspy La Valetta i okolicach oraz na wyspie Gozo. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

=> OFERTY NA MALTĘ


4. Las Palmas, Gran Canaria

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie! - 8

Gran Canaria geograficznie nie należy wprawdzie do Europy, ale jest to hiszpańska wyspa, dlatego znalazła się na naszej liście. W tym roku jej mieszkańcy świętują swój egzotyczny karnawał w okresie od 7 lutego do 1 marca. Przygotujcie się na paradę wielobarwnych przebrań, uliczne wydarzenia i mnóstwo imprez, w tym występy drag queen. Główne imprezy - Wieka Parada, Noc Karnawałowa oraz Pogrzeb Sardynki odbywają się w ostatnie dni karnawału. Więcej informacji o karnawale w Las Palmas wraz ze szczegółowym programem znajdziecie tutaj.

=> OFERTY DO HISZPANII


5. Kolonia, Niemcy

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie! - 6

Okres karnawału w niemieckiej Kolonii, zwany „piątą porą roku”, jednoczy tłumy we wspólnym świętowaniu na ulicach, placach i w pubach, które z tej okazji przedłużają godziny otwarcia. Kulminacyjny moment karnawałowego szaleństwa przypada na tzw. Rosenmontag - poniedziałek przed Środą Popielcową, kiedy to odbywa się Wielka Parada. Tradycyjnie prowadzona jest przez trzy postaci - księcia, wieśniaka i pannę. Za nimi podążają platformy pełne barwnych i zabawnych przebierańców a w tłum rzucane są kwiaty i słodycze. Karnawał w Kolonii odbędzie się w dniach 20 - 28 lutego 2020, a szczegółowy program znajdziecie tutaj.

=> OFERTY DO NIEMIEC


6. Rijeka, Chorwacja

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie! - 4

Źródło: https://www.rijecki-karneval.hr

Chorwacki karnawał ma niepowtarzalny charakter, bo łączy w sobie elementy kultur śródziemnomorskiej i słowiańskiej. Karnawałowe szaleństwo rozpoczyna się Wyborami Królowej Karnawału, a kończy imponującym Międzynarodowym Orszakiem Karnawałowym. Spotkacie w nim postaci związane ze słowiańskim folklorem, mitologicznymi wierzeniami i wiele innych. Karnawałowe imprezy będą odbywały się od 17 stycznia do 26 lutego 2020. Więcej informacji o karnawale w Rijece wraz ze szczegółowym programem znajdziecie tutaj.

=> OFERTY DO CHORWACJI


7. Limassol, Cypr

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie! - 2

Cypryjski karnawał nawiązuje do greckiej tradycji czczenia boga wina i zabawy, Dionizosa. W tym roku między 20 lutego a 1 marca mieszkańcy Limassol, bo tam odbywają się główne imprezy, założą kolorowe kostiumy i maski, by świętować przybycie do miasta Króla Karnawału. Świętowanie karnawału kończy ożywiająca całe miasto Wielka Parada odbywająca się ostatniego dnia. Dodatkowe informacje znajdziecie tutaj.

=> OFERTY NA CYPR

Lubicie dobrą zabawę? Sprawdźcie listę najlepszych festiwali muzycznych w Europie!

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie!

Na karnawał nie tylko do Rio! 7 najbardziej karnawałowych miast w Europie!