Rózne

Najbardziej odizolowane kino świata! Szwedzki festiwal filmowy szuka ochotnika do oglądania filmów w latarni morskiej pośrodku Morza Północnego

Oferta od , 12. sty. 2021 17.49

Zasady dystansu społecznego panują obecnie wszędzie. Szwecja poszła o krok dalej i zorganizowała festiwal filmowy, podczas którego zostanie wyłoniony ochotnik, żeby przez cały tydzień oglądać premiery filmowe w latarni morskiej pośrodku Morza Północnego! Czy są tutaj zatem jakieś wilki morskie, które lubią oglądać filmy?

Göteborg Film Festival to coroczny festiwal filmowy. W tym roku ruszyła inicjatywa nazwana "The Isolated Cinema" - odizolowanym kinem. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłoniona osoba, która popłynie na wyspę Hamneskär na zachodnim wybrzeżu Szwecji, na której znajduje się słynna latarnia morska Pater Noster. Na miejscu zostanie ona w pełni zaopatrzona na pobyt - w tym w jedzenie i oczywiście wszystkie filmy z festiwalu!


Jaki jest zatem haczyk? Miłośnik kina nie może zabrać ze sobą telefonu, laptopa, a nawet książki, żeby nic go nie rozpraszało. Jonas Holmberg, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Göteborgu tłumaczył, że inspiracja dla tej inicjatywy była sama pandemia oraz to, jak w filmach ludzie odnajdują pocieszenie w tym czasie.

Miłośnik filmów podczas swojego pobytu będzie mógł prowadzić dziennik wideo, w którym podzieli się swoją podróżą z innymi. Ponadto ze względów bezpieczeństwa na wyspie będzie obecna również inna osoba, ale będą one trzymać między sobą dystans.

Zgłoszenia można wysyłać do 17 stycznia 2021 r. Wyjazd na wyspę odbędzie się między 30 stycznia a 6 lutego 2021 r. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu filmowego tutaj.

Chcesz aplikować i oglądać filmy w latarni morskiej? Kliknij w przycisk poniżej!

Aplikuj do The Isolated Cinema!


Najbardziej odizolowane kino świata! Szwedzki festiwal filmowy szuka ochotnika do oglądania filmów w latarni morskiej pośrodku Morza Północnego