Rózne

Najbardziej stroma kolejka górska w Europie - przejechalibyście się?

Oferta od , 21. wrz. 2020 16.28

Czy Wy też, gdy byliście dziećmi, zawsze chcieliście jeździć najszybszymi kolejkami, a w wesołym miasteczku od razu biegniecie do tej najbardziej spektakularnej? Kolejka Gelmerbahn w gminie Guttannen w Szwajcarii nie tylko dostarcza szybkościowych emocji, ale także łączy je z super widokami!


Gelmerbahn to otwarta kolejka linowa z nachyleniem do 106%! Tym samym to najbardziej stroma kolejka w Europie. W przeszłości służyła do transportu materiałów budowlanych. Dzisiaj wszyscy, którzy lubią dreszczyk emocji mogą cieszyć się podróżą kolejką na wysokości ponad 1800 m.n.p.m .

Wycieczki są możliwe od czerwca do października, jednorazowa podróż kosztuje 16 CHF (ok. 66 PLN), a podróż w obie strony 32 CHF (132 PLN). Na dystansie około kilometra pociąg jedzie około 10 minut i choć podróż wygląda szybko, to prędkość maksymalna to zaledwie 7,2 km / h. Jesteście ciekawi, jak wygląda zjazd kolejką? Obejrzyjcie filmik poniżej!


Bilety na kolejkę

Gelmerbahn to jednak nie jedyna atrakcja w okolicy. Most Handeckfall przy dolnej stacji Gemerbahn to most wiszący 70 metrów nad wąwozem. Stamtąd rozciąga się spektakularny widok na Handeckfall. Podczas wędrówki po jeziorze Gelmersee można podziwiać wysokie alpejskie góry. Wycieczka dookoła jeziora trwa około 2 - 2,5 godziny. Jeśli macie ochotę na dłuższą wędrówkę, wejdźcie na Gelmerhütte.Macie ochotę wybrać się tu na kilka dni? Polecamy np. ten świetny hotel jeszcze we wrześniu: 2 noce ze śniadaniami kosztują 687 PLN/os. Więcej hoteli w okolicy kolejki znajdziecie tutaj.

Najbardziej stroma kolejka górska w Europie - przejechalibyście się? - 2


A może jeszcze przejdziecie się najdłuższym wiszącym mostem na świecie? Też jest w Szwajcarii!

Najbardziej stroma kolejka górska w Europie - przejechalibyście się?

Najbardziej stroma kolejka górska w Europie - przejechalibyście się?