Rózne

Najlepiej pracuje się z plaży! Mauritius oferuje roczny program rezydencki dla cyfrowych nomadów!

Oferta od , 6. lis. 2020 16.31

Wiemy, że tęsknicie za ciepłymi krajami! Za ciepłym piaskiem, szumem oceanu i palmami kokosowymi. Władze Mauritiusa też zatęskniły za odwiedzinami z innych krajów i ogłosiły nowy program rezydencki (obok Bermudów, Kajmanów, Barbadosu i innych kierunków, o których pisaliśmy tutaj), dzięki któremu można tu pracować zdalnie przez rok. To prawdopodobnie pierwszy afrykański kraj z takim programem.

Najlepiej pracuje się z plaży! Mauritius oferuje roczny program rezydencki dla cyfrowych nomadów! - 6

Mauritius również chciałby przyciągnąć osoby, które mogą pracować zdalnie. Dzięki Premium Travel Visa każdy możne otrzymać wizę na rok i również ją przedłużyć. Program jest dostępny dla wszystkich osób niebędących obywatelami Mauritiusa i mogą przyjechać tu jako turyści, emeryci lub profesjonaliści podróżujący z rodziną i zamierzający pracować zdalnie.

Jakie są warunki przyjazdu? Wnioskodawcy muszą okazać dowód swoich długoterminowych planów, posiadać ubezpieczenie podróżne i zdrowotne na początkową część ich pobytu. Nie mogą konkurować na rynku pracy z mieszkańcami kraju, główne miejsce ich zatrudnienia powinno być poza Mauritiusem, przedstawią informacje dotyczące celu wizyty, zakwaterowanie oraz inne podstawowe wymaganie imigracyjne.

Platforma internetowa z możliwością aplikacji jest jeszcze niedostępna, jednak wkrótce zostanie udostępniona. Więcej informacji jest dostępnych na stronie rządowej Mauritiusa tutaj.

Najlepiej pracuje się z plaży! Mauritius oferuje roczny program rezydencki dla cyfrowych nomadów! - 4

Mauritius jest bezpiecznym krajem, jeśli chodzi o podróże w tym kierunku: do tej pory potwierdzono 451 przypadków koronawirusa, w tym 10 śmiertelnych. Podróżni przybywający do kraju są zobowiązani do 14-dniowej kwarantanny i muszą okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 7 dni przed datą wylotu, które należy powtórzyć w dniu przyjazdu i ponownie w 7 i 14 dniu pobytu.

Najlepiej pracuje się z plaży! Mauritius oferuje roczny program rezydencki dla cyfrowych nomadów! - 2


W tych krajach również możesz pracować zdalnie:

Najlepiej pracuje się z plaży! Mauritius oferuje roczny program rezydencki dla cyfrowych nomadów!

Najlepiej pracuje się z plaży! Mauritius oferuje roczny program rezydencki dla cyfrowych nomadów!