Rózne

10 najlepszych tras na świecie do przejechania autem!

Oferta od , 18. sie. 2020 16.47

Wiatr we włosach, muzyka w głośnikach, droga niesie Cię przed siebie. Za kółkiem można poczuć, że świat stoi otworem. Jeśli kręcą Was takie przejażdżki, musicie wybrać się na objazdówkę jedną z tych niesamowitych tras!


1. Wild Atlantic Way, Irlandia

To najdłuższa droga nadbrzeżna na świecie! Ciągnie się przez 2600 km wzdłuż zachodniego wybrzeża Irlandii. Nie zabraknie nikomu przepięknych krajobrazów, dzikich plaż i spektakularnych klifów.


2. Droga Numer 1, Islandia

"Jedynką" przejedziecie Islandię dookoła i dzięki niej dotrzecie w każdy jej zakątek. Droga o długości 1330 km poprowadzi Was do najpiękniejszych lodowców i gór - będziecie mogli zachwycić się dziką przyrodą wybrzeża.


3. Cabot Trail, Kanada

Tę drogę znajdziecie na wyspie Cape Breton w południowo-wschodniej Kanadzie. Trasa wiedzie dookoła północnej części wyspy i ciągnie się przez 300 km. Cieszcie oko dziką przyrodą, wyskoczcie na hiking oraz podziwiajcie widoki wybrzeża z niesamowitymi klifami i plażami.


4. North Coast 500, Szkocja

Trasa prowadzi przez północną część Szkocji - wzdłuż wybrzeża od wschodu do zachodu, przez 830 km. Jadąc nią odkryjecie szkockie zamki osadzone wśród zjawiskowej natury i przejedziecie również przez góry. Jedną z głównych atrakcji będzie zwiedzanie okolicznych destylarni. Weźcie zatem kilku kierowców, bo każdy będzie chciał spróbować lokalnej whiskey i piwa ;)


5. Route 66, USA

Znana Route 66 prowadzi od Wschodniego do Zachodniego Wybrzeża USA - łączy Chicago i Kalifornię i ma aż 3940 km długości. Po drodze można spotkać wiele opuszczonych miejsc, które jednak wciąż można odwiedzić - to z pewnością gratka dla miłośników takich przeżyć. W stanach Illinois, Missouri, Nowy Meksyk i Arizona droga jest utrzymana w bardzo dobrym stanie jako historyczna trasa.6. The Garden Route, RPA

Trasa wiedzie przez południowowo-zachodnie wybrzeże RPA i przez całą jej długość 300 km nie zabraknie Wam niespotykanych widoków wśród dzikiej natury. Nikt nie będzie się nudził, gdyż oprócz natury czekają także inne atrakcje - sport, obserwowanie dzikich zwierząt czy próbowanie lokalnego wina.


7. Wyspa Południowa, Nowa Zelandia

Nie ma tu konkretnej drogi na objazdówkę, gdyż cała wyspa sama w sobie nadaje się do objechania autem! Jadąc wybrzeżem można podziwiać różnorodne krajobrazy - na północy czekają dżungle, złote plaże z turkusową wodą, zaś na południu - fiordy i spektakularne klify. W centrum wyspy znajdziecie także góry, jeziora i tętniące życiem miasta. Żeby przejechać całą wyspę - czeka na Was aż 3000 km różnych dróg.8. Causeway Coastal Road, Irlandia Północna

Trasa ciągnie się przez 240 km wybrzeża. Jest znacznie krótsza niż Wild Atlantic Way, jednak widoki wcale nie są gorsze. Zachwycające klify, zamki i przyroda dookoła czekają na wielbicieli przejażdżek samochodowych i Irlandii.9. California State Route 1 (lub Pacific Coast Highway), USA

Ponad 1050 kilometrów do przejechania na Zachodnim Wybrzeżu Stanów - od San Francisco na północy do San Diego na południu. Niesamowita objazdówka przez kilka parków narodowych z oszałamiającymi krajobrazami. Zjedźcie nieco z autostrady i zobaczcie, co jest poza nią!10. Great Ocean Road, Australia

Na południowo-wschodnim wybrzeżu możecie wynająć samochód i przejechać Great Ocean Road - czeka 240 km wśród pięknych krajobrazów, np. obok Dwunastu Apostołów. Podczas postojów okolice zachęcają do pieszych wędrówek lub przejażdżek rowerowych po górach, spacerów po lasach oraz spotkań z ulubieńcami Australii - kangurami i koalami. Nie zapomnijcie też, że to kraj surferów i skorzystajcie z tej możliwości!


Znacie jeszcze inne niesamowite trasy lub zrobiliście sami niezapomnianą objazdówkę? Podzielcie się! A oprócz wypadu samochodem mamy dla Was tez wypad samolotem, ale prywatnym:

10 najlepszych tras na świecie do przejechania autem!

10 najlepszych tras na świecie do przejechania autem!