Rózne

Najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie - jest tu tylko jeden dom!

Oferta od , 1. kwi. 2021 13.44

To oficjalnie najmniejsza zamieszkana wyspa świata. Just Room Enough Island znana także jako Hub Island leży w archipelagu Tysiąca Wysp przy stanie Nowy Jork i mierzy 306 m2.

Najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie - jest tu tylko jeden dom! - 2

Źródło: Sergey Ashmarin, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36...

Wyspa została zakupiona w 1950 przez rodzinę Sizeland, która szukała miejsca na wspólne wypady. Na tej maleńkiej wyspie postawili dom, który wypełnia ją niemal całkowicie. Obok niego postawiono ławki, zasadzono drzewo i tak powstało to niezwykłe miejsce, które później z ciekawości zaczęli odwiedzać także turyści. Rodzina nadała jej urokliwą nazwę Just Room Enough Island (Wyspa z Wystarczającą Ilością Miejsca).

Najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie - jest tu tylko jeden dom!

Źródło: Omegatron using a Canon Powershot SD110 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10...

Tuż obok wyspy znajduje się Boldt Castle - kultowa rezydencja z bajki, którą milioner hotelowy George Boldt rozpoczął budować w 1900 roku.

Chcielibyście zamieszkać w takim miejscu albo przynajmniej wyrwać się tu na weekend?Najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie - jest tu tylko jeden dom!