Rózne

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie!

Oferta od , 18. gru. 2017 19.31

Wigilia za kilka dni, prezenty już kupione (taa...), światełka wiszą w oknach, a z radia non stop leci "Last christmas". Przygotowaliśmy dla Was listę najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie - pochwalcie się w komentarzach czy byliście, na którymś z wymienionych? A może powinniśmy dodać coś do listy?

PRAGA

Zaczynamy "swojsko". Praga to perła Europy, jedno z najpiękniejszych miast świata - i tamtejszy jarmark również wpisuje się w tę opinię. Będąc na miejscu nie zapomnijcie spróbować trdelnika - drożdżowego ciasta nabitego na wałek, z cukrem oraz cynamonem!

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 10

TALLIN

Świat powoli odkrywa Europę Wschodnią - turystyka, również ta zimowa, rośnie z roku na rok. Stosunkowo blisko Polski mamy również Tallin, piękną stolicę Estonii. Mało znanym faktem jest to, że tutejsza choinka wystawiana jest przed ratusz od 1441 roku, co oznacza, że to pierwsze na świecie świąteczne drzewko wystawiane publicznie!

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 8

BUDAPESZT

Pozostajemy w "naszej" okolicy. Stolica Węgier! U bratanków koniecznie zajrzeć trzeba na plac Vörösmarty, gdzie zakupić można piękną, ręcznie robioną biżuterię oraz spróbować miejscowego gulaszu. Nie zapomnijcie skosztować również pieczonych kasztanów!

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 6

DREZNO

Drezna nie da się pominąć na tej liście - najbardziej oczywisty wybór, ale przecież nie da się pominąć najstarszego, i przez wielu uważanego za najpiękniejszy, jarmarku świata! Gluhwein i bradwurst - obowiązkowo!

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 4

KOPENHAGA

Jarmark świąteczny w Ogrodach Tivoli jest w tym roku jednym z najpopularniejszych na świecie. Nic dziwnego - małe stoiska, uroczy klimat oraz pół miliona lampek robią swoje! Nie zapomnijcie skosztować aebleskiver - to coś w rodzaju naszych pączków. Polecamy również pierniczki honninghjerter!

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 2

STRASBURG

No i teraz trafiamy do Francji. Strasburg jest niezwykle piękny ze swoimi średniowiecznymi uliczkami i kamienicami. Tutejszy jarmark świąteczny bardzo wpisuje się w klimat miasta. To również najstarszy jarmark we Francji, organizowany tutaj od 1570 roku. Dziś jarmark rozsiany jest w 12 lokalizacjach w całym mieście, a jego "główny" punkt znajduje się pod tutejszą Katedrą.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie!

I co Wy na to? Odwiedziliście już któreś z tych pięknych miejsc?


Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie!