Rózne

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie!

Oferta od , 26. gru. 2019 10.02

Zima nie musi kojarzyć się z zimnem, błotem i przeziębieniem. Pomyślcie o niej jak o niezwykłej porze roku, podczas której świat pokrywa się białych puchem, światła migoczą przyjemnie dookoła i odbijają się od śniegu, a lód przybiera niesamowite kształty. W takim otoczeniu i jedynie w zimie możecie do tego przeżyć coś wyjątkowego - tylko wtedy lodowe hotele i igloo otwierają swoje drzwi do snu z innego świata.

Zobaczcie sami listę najpiękniejszych igloo - hoteli, w których z pewnością śni się nie tylko o zimie!

A dla najwytrwalszych na dole posta niespodzianka - łakomy kąsek dla fanów lodów :D :D1. Kakslauttanen Igloo Village - Saariselkä Fell, Finlandia

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 34

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 32

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 30

Kakslauttanen Arctic Resort znajduje się w Saariselkä Fell, w fińskiej części Laponii i otwarty jest cały rok. Jednak chyba najlepsze atrakcje czekają na gości właśnie w zimie, gdyż wtedy z własnego igloo można podziwiać zorzę polarną! Do wyboru są noclegi w szklanym igloo lub tradycyjnych drewnianych domkach. Do tego hotel ma największą na świecie saunę dymną! Temu wyjątkowemu hotelowi poświęciliśmy nawet cały artykuł.

Kierunek Finlandia!


2. Sorrisniva Igloo Hotel - Alta, Norwegia

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 28

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 26

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 24

Ten niecodzienny igloo hotel znajduje się przy rzece Alta, 20 km od centrum miasta. Całość zrobiona jest z lodu i śniegu, w pokojach znajdują się materace ze skóry renifera oraz ekstra grube, ciepłe śpiwory. Całe szczęście, bo na zewnątrz panują minusowe temperatury! Brrrrrrrr!

Kierunek Norwegia!3. ICEHOTEL - Jukkasjärvi, Szwecja

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 22

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 20

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 18

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 16

I jeszcze jedno cudo prosto ze szwedzkiej Laponii. Jeśli planujecie podróż na północ kraju, nie możecie przegapić IceHotelu, nawet jeśli mielibyście odwiedzić jedynie ICEBAR albo udać się na oprowadzenie z przewodnikiem. Chcecie zatrzymać się tu na noc? Przygotujcie się na sen w bryle lodu i temperaturze -5°C, pod skórą zwierząt.

Kierunek Szwecja!4. Hotel de Glace - Quebec, Kanada

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 14

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 12

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 10

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 8

Położony zaledwie 10 min od miasta Quebec, piękny Hotel de Glance ma 44 pokoje i jest otwarty jedynie od stycznia do marca. Wszystkie łóżka zrobione są z lodu, solidną drewnianą podstawę oraz ocieplane materace. Wieczorem każdy z gości otrzymuje ciepłe śpiwory, które wytrzymują temperaturę od -15° do -30°C. W nocy od godziny 21 do 9 rano można skorzystać ze strefy relaksu, włączając w to SPA oraz saunę zewnętrzną. Odprężcie się pod gwiazdami lub... pod płatkami śniegu!

Kierunek Kanada i USA!5. Balea Ice Hotel - Jezioro Balea, Góry Fogaraskie, Rumunia

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 6

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 4

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie! - 2

Do zlokalizowanego na wysokości ponad 2 000 m.n.p.m Balea Ice Hotelu można wjechać w zimie jedynie kolejką górską. Mieści się tuż obok jeziora Balea w Górach Fogaraskich. Wszystkie przestrzenie zaprojektowane są przez lokalnych artystów, którzy używają lód prosto z jeziora, łóżka są ręcznie robione, do tego koce są z ciepłego futra reniferów. W hotelu jest również bar i restauracja.

Kierunek Rumunia!


A teraz obiecana lodowa niespodzianka - jedyna w swoim rodzaju:


Nie boisz się zimy? Ten festiwal powinien też Ci się spodobać!

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie!

Najpiękniejsze lodowe hotele na świecie!