Rózne

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek!

Oferta od , 20. cze. 2020 16.16

Nie każdy może chciałby podzielić się takim doświadczeniem, w końcu znaleźć się na dołku to nic przyjemnego. Jeśli jednak nie boicie się takich miejsc jak paka, ciupa, kić czy pudło to zapraszamy do hoteli, którego właśnie w więzieniach się znajdują. I nie czarujmy się, all inclusive nie będzie! :P

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek! - 18


Karostas Cietums, Łotwa

To więzienie jest ponoć straszniejsze niż Alcatraz w USA. Na gości czeka prycza lub metalowe łóżko oraz więzienny wikt. Dla lubiących bardziej ekstremalne warunki oferowana jest opcja specjalna - nocne show, w którym można wziąć udział po podpisaniu zgody na warunki przebiegu. Na gości czeka również wizyta w muzeum, wycieczka z przewodnikiem, szpiegowskie gry oraz radziecki bufet i suweniry. Cena za noc w łotewskim więzieniu wynosi 15 euro. Możecie zabukować tutaj.

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek! - 16

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek! - 14

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek! - 12

(Zdjęcia: http://karostascietums.lv/en/)

Jailhotel, Szwajcaria

Ten hotel również oferował prawdziwie więzienne warunki, gdyż został założony w byłym więzieniu, działającym do 1998 r. Cele dla gości były identyczne z celami więźniów, luksusów zatem nie było. Jedyna różnica to taka, że można samodzielnie opuścić celę. Niestety hotel został zamknięty, gdyż właściciel ma problemy z prawem (jest oskarżony o fałszowanie dokumentów). Możliwe, że sam zasmakuje więziennego wiktu. Wspomnienia z więziennego hotelu można zobaczyć np. na TripAdvisorze.

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek! - 10

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek! - 8

(Źródło: TripAdvisor)

Hostel Celica, Słowenia

Ten hostel również był kiedyś więzieniem, jednak teraz przeszedł transformację i można w nim zatrzymać się na noc. Właściciele pozostawili oczywiście cele do użytku i 20 z nich czeka do dyspozycji. Gościom zostają przydzielone przypadkowe cele - ot, mała niespodzianka od właścicieli. Nad urządzeniem hostelu pracowali lokalni artyści i dzisiaj jest to miejsce wolności osobistej oraz artystycznej. Ceny za noc zaczynają się od 17 euro w zależności od sezonu. Można zabukować tutaj.

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek! - 6

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek! - 4

(Źródło: http://www.hostelcelica.com/)

Langholmen Hotel, Szwecja

Långholmen to wyspa przy Sztokholmie, na której znajdowało się prawdziwe więzienie. Dziś to całkiem wygodny hotel z mini kawiarnią, barem oraz małym sklepem i jest otwarty dzień i noc. Uwaga, w hotelu czeka na Was coś więcej niż tylko chleb i woda oraz nawet własny klucz do celi! Noc zabukujecie tutaj.

Hotele w więzieniach zapraszają na dołek! - 2
Hotele w więzieniach zapraszają na dołek!


Poczuj się jak w domu z pewnością nie jest domeną tych hoteli. :DHotele w więzieniach zapraszają na dołek!