Rózne

Niemcy chcą maksymalnego ograniczenia ruchu lotniczego

Oferta od , 27. sty. 2021 9.10

Podczas wczorajszej narady z kierownictwem Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kanclerz Niemiec Angela Merkel przekazała, że nie chce zakazu podróżowania, ale stwierdziła, że tej zimy powinno się w maksymalnie możliwym stopniu ograniczyć turystykę - informuje agencja Reuters. Plany niemieckiego rządu uderzą oczywiście najbardziej w komercyjne linie lotnicze, które po raz kolejny stracą klientów. Turyści również będą mieli utrudnioną możliwość podróży na zachód Europy i poza kontynent - z Berlina czy Frankfurtu o wiele łatwiej i taniej dotrzeć w wiele ciekawych i egzotycznych miejsc na świecie.

Uczestnicy narady powiedzieli gazecie "Bild", że kanclerz wystąpiła z postulatem zwiększenia dotychczasowych restrykcji. Na pytanie o całkowity zakaz podróżowania Merkel odpowiedziała, że "trzeba tak rozcieńczyć ruch lotniczy, by nie dało się już nigdzie dotrzeć". "Bild" poinformował, że federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer rozważa wprowadzenie ogromnego ograniczenia ruchu lotniczego do Niemiec i chce wprowadzenia zaostrzonych kontroli na granicach. Wg "Bilda" minister zaproponował Merkel plan drastycznego ograniczenia podróży do Niemiec i praktycznie całkowitego ograniczenia ruchu lotniczego do kraju, by powstrzymać rozprzestrzenianie mutacji koronawirusa.

Minister powiedział gazecie, że "zagrożenie, jakie stwarzają liczne mutacje wirusa, wymaga od nas przeanalizowania drastycznych środków i omówienia ich w rządzie federalnym. Obejmuje to znacznie bardziej rygorystyczne kontrole graniczne, zwłaszcza na granicach z obszarami wysokiego ryzyka, ale także zmniejszenie ruchu lotniczego do Niemiec prawie do zera, tak jak robi obecnie Izrael, aby zapobiec wprowadzaniu mutacji wirusa."

Niepokojącym dla niemieckiego rządu jest też fakt, że linie lotnicze nie przestrzegają surowych zasad epidemicznych - 16 przewoźników złamało przepisy wjazdowe do Niemiec 250x w ciągu jednego dnia - pisze "Bild".

Źródło: BusinessInsider

Niemcy chcą maksymalnego ograniczenia ruchu lotniczego - 2

CZYTAJ TEŻ:

Niemcy chcą maksymalnego ograniczenia ruchu lotniczego


Niemcy chcą maksymalnego ograniczenia ruchu lotniczego