Rózne

Niesamowita historia rowerzysty: zamówił rower w Chinach i wrócił na nim do Wielkiej Brytanii!

Oferta od , 21. sty. 2021 18.50

Josh Reid to Brytyjczyk, który zamówił rower w Chinach, jednak bez wysyłki! Postanowił polecieć do Szanghaju, żeby odebrać rower osobiście i potem wrócić na nim tysięce kilometrów do domu.

Jak wyglądała jego trasa? Josh przebył 15 000 kilometrów i odwiedził 15 krajów między Azją a Europą: od Chin wystarczy jechać Jedwabnym Szlakiem, przejechać przez Kirgistan i Tadżykistan, potem 250 km w pobliżu granicy z Afganistanem, wjechać do Uzbekistanu i tam promem przez Morze Kaspijskie do Europy.

Niesamowita historia rowerzysty: zamówił rower w Chinach i wrócił na nim do Wielkiej Brytanii!

Josh, w wieku dwudziestu kilka lat, ukończył swój epicki powrót do domu w zaledwie 4 miesiące! Podróżował lekko, często śpiąc w śpiworze na poboczu drogi, nawet bez namiotu oraz wzbudzając na swojej drodze tyle ciekawości, że często zapraszano go na posiłek do czyjegoś domu.

Pomysł prawdopodobnie wyszedł od jego ojca, który w latach 80. spędził rok wracając do domu z Izraela na rowerze górskim. Mając taki wzór do naśladowania nie dziwne, że Josh wkrótce stał się także fanem kolarstwa i w wieku 7 lat zaczął przygodę z rowerem podróżą z ojcem do Luksemburga.

Podróż faktycznie sięga 2019 roku (w zeszłym roku faktycznie byłoby to niemożliwe, przy wszystkich ograniczeniach związanych z pandemią), ale dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni Josh znalazł czas na zebranie całego materiału i pokazanie go światu.

Podczas podróży czasami zdarzało mu się publikować filmy na YouTube, możecie śledzić jego niesamowitą przygodę, zaczynając od poniższego filmu:

Obejrzyjcie także krótki film dokumentalny, który opowiada o jego podróżach:

Także na profilu Josha na Facebooku możecie obejrzeć jego zdjęcia z tej niesamowitej przygody!

Pubblicato da Josh Reid su Domenica 3 novembre 2019

Niesamowita historia rowerzysty: zamówił rower w Chinach i wrócił na nim do Wielkiej Brytanii!