Rózne

Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania!

Oferta od , 17. lip. 2020 9.31

Znamy ten ból, kiedy przez wiele godzin lotu nie można wyciągnąć porządnie nóg, a tym bardziej spać. Zephyr Aerospace znalazł idealne rozwiązanie na ten problem - powstał projekt dwupoziomowego samolotu, który umożliwia rozłożenie siedzenia i wygodne położenie się. Co najlepsze - dostępny ma być także w klasie ekonomicznej!

Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania! - 14

Żeby podróżować wygodniej niż w klasie ekonomicznej zawsze trzeba dużo więcej dopłacić (chyba, że akurat WakacyjniPiraci znajdą super ofertę w klasie biznes ;)). Z nowymi siedzeniami od Zephyr Aerospace loty na długie dystanse będą możliwe w klasie ekonomicznej, w której także będzie wygodnie.

Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania! - 12

Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania! - 10

Siedzenia są w odpowiednim od siebie dystansie, zapewniają komfort oraz prywatność. Do tego są one wielofunkcyjne - można leżeć całkowicie płasko, siedzieć w wyprostowanej pozycji z wyciągniętymi nogami lub po prostu siedzieć w normalnej pozycji. Koniec z niewygodnym siedzeniem przez kilkanaście godzin i niemożliwością wyprostowania nóg!

Projekt korzysta z innowacyjnego ułożenia siedzeń w samolocie. Rząd bedą dzielić dwie osoby, jeden na drugim, podobnie jak w przypadku łóżka piętrowego. Do górnego piętra będzie można wejść po specjalnej drabince.

Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania! - 8

Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania! - 6

Do tego można przerobić istniejącą flotę samolotów korzystając z nowego pomysłu Zephyra, który umożliwia dopasowanie ich w zależności od rynku, realiów operacyjnych, niuansów kulturowych i marki.

Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania! - 4

Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania! - 2

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony: https://republic.co/zephyr-aerospace

Pomysłodawcą siedzeń jest designer Jeffrey O'Neill, który swój koncept przedstawił w 2019 roku na Aircraft Interiors Expo w Hamburgu. Teraz projekt zyskał na powodzeniu ze względu na wprowadzenie nowych wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Obecnie prowadzone są testy bezpieczeństwa, które mogą potrwać ok. 3 lat.

Nie wiemy, jak Wy, ale my nie możemy doczekać się realizacji projektu!


Na zakończenie jeszcze jedna ciekawostka z tematyki lotniczej :)

Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania!Nowy projekt dwupoziomowego samolotu z leżącymi miejscami do spania!