Rózne

Od 1 maja wszyscy, którzy się zaszczepią albo już przeszli koronawirusa mogą swobodnie podróżować na Islandię

Oferta od , 4. mar. 2021 21.20

Islandia jest jak dotąd jedynym krajem sklasyfikowanym jako zielona strefa przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Środki wprowadzone pod koniec lutego 2020 r. przyniosły zamierzane efekty i umożliwiły utrzymanie wirusa pod kontrolą.

Z tych właśnie powodów wyspa planuje w najbliższej przyszłości złagodzić ograniczenia wjazdu dla zagranicznych turystów.

I rzeczywiście - od 1 maja 2021 roku osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 będą mogły podróżować na Islandię bez ograniczeń wjazdowych. To samo dotyczy osób, które mogą udowodnić, że już przeszły koronawirusa. W obu przypadkach po przybyciu na miejsce należy przedstawić dowód szczepienia lub przebycia choroby.

W przypadku osób, które nie należą do tych 2 kategorii, ograniczenia pozostają i zależą od kraju przybycia.

Obecnie przybywających z Polski obowiązują takie zasady wjazdu: Wszyscy pasażerowie przybywający do Islandii od 19 lutego 2021 r. muszą posiadać aktualny negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany w ciągu 72h od momentu wyjazdu do Republiki Islandii, a dodatkowo po przyjeździe poddać się dwóm testom przesiewowym na COVID-19 wraz z pięciodniową kwarantanną do czasu poznania wyników drugiego testu. Dzieci urodzone w 2005 roku lub później są zwolnione z obowiązku poddania się testom przesiewowym i kwarantannie, podobnie jak osoby, które po przejściu testów PCR na koronawirusa uzyskały od islandzkich organów opieki zdrowotnej zaświadczenie o przebytym zakażeniu chorobą COVID-19 i zakończeniu izolacji lub jeśli na podstawie pomiarów przeciwciał wykazano, że wyzdrowiały po infekcji COVID-19. Pasażerowie tranzytowi, którzy nie opuszczają terminali na granicy, nie są zobowiązani do poddania się testom przesiewowym ani kwarantannie.

Od 1 grudnia 2020 testy są darmowe. Więcej informacji na stronie GOV oraz islandzkiej stronie covid.is (również w j. polskim).

Od 1 maja wszyscy, którzy się zaszczepią albo już przeszli koronawirusa mogą swobodnie podróżować na Islandię - 6

Od 1 maja wszyscy, którzy się zaszczepią albo już przeszli koronawirusa mogą swobodnie podróżować na Islandię - 4

Od 1 maja wszyscy, którzy się zaszczepią albo już przeszli koronawirusa mogą swobodnie podróżować na Islandię - 2

Od 1 maja wszyscy, którzy się zaszczepią albo już przeszli koronawirusa mogą swobodnie podróżować na Islandię


Od 1 maja wszyscy, którzy się zaszczepią albo już przeszli koronawirusa mogą swobodnie podróżować na Islandię