Rózne

Oglądaj festiwal tulipanów w holenderskim Keukenhof online!

Oferta od , 16. kwi. 2020 13.15

Wiosną Niderlandy pokrywa wielobarwny dywan zachwycających tulipanów, które co roku przyciągają do tego niewielkiego kraju tłumy odwiedzających. W tym roku jednak spacery pośród pól tych pięknych kwiatów nie będą możliwe, po tym jak rząd holenderski zamknął miejsca publiczne, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Oglądaj festiwal tulipanów w holenderskim Keukenhof online! - 2

Oznacza to, że nie odbędzie się również słynny Festiwal Tulipanów w Keukenhof niedaleko Amsterdamu. Keukenhof jest największym na świecie ogrodem kwiatów cebulowych z ponad 7 milionami cebulek i łącznie 800 odmianami tulipanów. Dla odwiedzających dostępny jest tylko przez osiem tygodni w roku, od marca do maja, kiedy kwitną zasadzone tam wielobarwne tulipany, żonkile i hiacynty.

Aby to unikatowe, doroczne wydarzenie nie pozostało zupełnie ukryte przed światem powstała inicjatywa Keukenhof Virtually Open. Na stronie ogrodów udostępniono serię filmów pokazujących jak w tym momencie wyglądają tereny Keukenhof.

W oświadczeniu na stronie czytamy, że w miesiącach poprzedzających wiosnę, jak co roku, włożono wiele wysiłku, aby odwiedzający mogli przeżyć coś pięknego. Pola kwiatów już kwitną i w najbliższych dniach rozwiną swoje piękno w pełni. Zarząd parku chciałby, aby każdy mógł to zobaczyć w myśl zasady: Jeśli Ty nie nie możesz przyjść do Keukenhof, Keukenhof przyjdzie do Ciebie!

Filmiki z ogrodu wraz z prezentacjami prowadzonymi przez ogrodników i innych pracowników ogrodów można oglądać online na stronie Keukenhof lub na ich kanale na YouToube.


Sprawdź, jakie jeszcze miejsca możesz odwiedzić online!

Oglądaj festiwal tulipanów w holenderskim Keukenhof online!

SPRAWDŹ AKTUALNE PROPOZYCJE

Oglądaj festiwal tulipanów w holenderskim Keukenhof online!