Rózne

Ogromny niczym morze! Oto największy basen świata!

Oferta od , 6. sty. 2021 19.15

Niby rozmiar nie ma znaczenia, a dla niektórych jednak tak. Na całym świecie architekci prześcigają się, który obiekt będzie NAJ! Niedawno pisaliśmy o najgłębszym basenie na świecie, który znajduje się w Polsce, teraz przyszedł czas na... największy basen na świecie. Tego giganta znajdziemy z kolei w Chile.

Wyobrażacie sobie zanurkować w największym basenie świata? A może wziąć... łódkę, by po nim popływać? Ten basen w hotelu w Chile jest tak ogromny, że jest to naprawdę możliwe.


Mowa o hotelu San Alfonso del Mar. Prywatny kurort w Algarrobo w Chile, około 100 km na zachód od Santiago. W momencie jego ukończenia w 2006 roku, po wydatku około dwóch miliardów dolarów na budowę, basen został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy basen na świecie pod względem powierzchni.

Basen ma 1013 m długości, 8 hektarów powierzchni i pomieści około 250 milionów litrów wody morskiej o maksymalnej głębokości 3,5 m. Woda jest pompowana z Oceanu Spokojnego, a następnie filtrowana i uzdatniana. Dostęp do basenu mają wyłącznie mieszkańcy ośrodka.

Chcielibyście się tutaj kiedyś wybrać na urlop? Możecie zarezerwować tam pokój i potem pływać do woli!

Rezerwuj nocleg


A jaki był Waszym zdaniem najbardziej niezwykły basen, w jakim przyszło Wam kiedyś pływać? Napiszcie w komentarzu!


A oto najgłębszy basen świata!

Ogromny niczym morze! Oto największy basen świata!

Ogromny niczym morze! Oto największy basen świata!