Rózne

Oto kraje z najniższymi kosztami życia! Jak wypada Polska?

Oferta od , 27. sty. 2021 17.50

Swerwis Numbeo.com przebadał 132 kraje pod kątem poziomu życia. Polska wciąż pozostaje krajem tanim, jednak drożejemy i zbliżamy się pod tym kątem do Zachodu.

Polska zajmuje obecnie 52. miejsce najtańszego kraju na świecie. Co ciekawe, w Polsce ceny są bardzo zbliżone do tych w Chinach, a taniej niż u nas jest w Rosji. Numbeo bierze pod uwagę wiele czynników - ceny w sklepach, ceny posiłków w restauracjach oraz ceny wynajmów mieszkań. Rozdzielając, w tych trzech zestawieniach zajmujemy kolejno 38., 61. i 77. miejsce.

Wysoka inflacja, najwyższa w UE w ostatnich miesiącach, sprawiła, że spadliśmy w zestawieniu z 42. na 52. miejsce (to znaczy, że życie u nas podrożało). Najtańszym krajem 2020 roku był Pakistan (Numbeo podliczyło dane 132 państw, a więc nie wszystkich!), wśród najtańszych Państw europejskich znajdują się Gruzja, Macedonia północna oraz Rumunia. Na przeciwnym biegunie znajduje się Szwajcaria, zaraz za nią plasują się Hong Kong, Islandia, Singapur i Norwegia.

Warto zwrócić uwagę na drożejące Indie oraz coraz tańszą Rosję, choć "drożejące" to może złe słowo, bo Indie są wciąż 3 najtańszym krajem świata (w 2017 były na samym dole listy). Rosja natomiast znajduje się tuż przed Polską, z minimalnie niższym kosztem życia.

- Źródło: Numbeo.com, Bussines Insider.

Oto kraje z najniższymi kosztami życia! Jak wypada Polska?

Oto kraje z najniższymi kosztami życia! Jak wypada Polska?