Rózne

Otwarcie plaż Grecji - na jakich zasadach można z nich korzystać?

Oferta od , 19. maj. 2020 13.01


Codziennie ręcznie wyszukujemy dla Was oferty na pobyty, głównie w Polsce, w hotelach które oferują DARMOWE ODWOŁANIE REZERWACJI. Wszystkie takie oferty znajdziecie klikając w poniższy przycisk. Rezerwuj w najlepszych cenach i bez ryzyka! Sprawdź wszystkie nasze oferty z możliwością bezpłatnego anulowania lub zmiany!

OFERTY Z BEZPŁATNĄ ZMIANĄ LUB ANULOWANIEMW związku z temperaturami dochodzącymi do 40°C Grecja postanowiła w ubiegły weekend ponownie udostępnić wszystkie strzeżone plaż w całym kraju (jest ich 515). Ze względu na ograniczenia wjazdu do kraju przez turystów, otwarcie początkowo dotyczy tylko jej mieszkańców.

Oczywiście nie obyło się bez regulacji: leżaki muszą być zdezynfekowane przed użyciem, a parasole ustawione co najmniej 4 metry od siebie. Pod każdym parasolem mogą znajdować się tylko 2 leżaki. Urzędnicy ściśle pilnują trzymania się tych zasad.

Maksymalna liczba odwiedzających została ograniczona do 40 osób na 1000 metrów kwadratowych plaży. W ten sposób można było zachować odstęp 1,5 metra między leżakami. Żeby móc to lepiej kontrolować, przy wejściu do plaży wydawane są karty dostępu. U wszystkich gości sprawdzano także, czy nie mają gorączki.

Kąpielowicze musieli jednak powstrzymać się od relaksu przy chłodnym piwie: środki objęły także zakaz sprzedaży alkoholu oraz podawanie jedzenie tylko w opakowaniach.


Wniosek: Nie brzmi to wszystko jak beztroska zabawa na plaży, jednak w obecnej sytuacji nie można było oczekiwać innych rozwiązań. Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć zatłoczone plaże na Florydzie zaraz ich otwarciu, które mogło być testem, by sprawdzić, czy można pogodzić wizyty na plaży z pomiarami na obecność korona wirusa. Pozytywny wynik tego eksperymentu może przyspieszy otwarcie plaż także dla zagranicznych turystów. Przewidywana data rozpoczęcia to obecnie 1 lipca.

Źródło: Reuters

Otwarcie plaż Grecji - na jakich zasadach można z nich korzystać? - 4

Otwarcie plaż Grecji - na jakich zasadach można z nich korzystać? - 2Rezerwuj w najlepszych cenach i bez ryzyka! Sprawdź wszystkie nasze oferty z możliwością bezpłatnego anulowania lub zmiany!

OFERTY Z BEZPŁATNĄ ZMIANĄ LUB ANULOWANIEM

Otwarcie plaż Grecji - na jakich zasadach można z nich korzystać?


Otwarcie plaż Grecji - na jakich zasadach można z nich korzystać?