Rózne

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie?

Oferta od , 17. paź. 2017 20.12

Podróże to jedno, a wspomnienia z nich to drugie. Warto przywieźć ze sobą coś, co będzie nam o nich przypominać. Zerknijcie na naszą listę i sprawdźcie, jakie pamiątki możecie przywieźć z wybranych europejskich krajów.

Portugalia - porto z portu

Czerwone czy białe, każde porto jest wspaniałe! Odwiedzając Portugalię, a w szczególności dolinę rzeki Douro koniecznie trzeba wpaść na kieliszek porto lub jego degustację oraz zakupić chociaż butelkę tego wybornego trunku!

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 40

Gruzja - czurczchela

Ten gruziński deser robiony jest z orzechów i soków, np. winogron. Orzechy gotowane są w soku i wiązane nićmi. Wyglądają jak duży baton i wiszą na niemal każdym straganie. Może na początku przypominać niektórym kiełbasę, to jednak są słodycze :D

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 38

Norwegia - wełniany sweter

Norwegia jest znana z dobrych jakościowo wełnianych swetrów. Nawet ich narodowa reprezentacja narciarzy nosi takie swetry! Nie może zabraknąć ich w Waszej szafie po podróży do tego kraju. Dla każdego modnego drwala też jak znalazł ;)

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 36

Turcja - bakława

Do kawy czy herbaty - po prostu nieziemski przysmak! Ten deser jest bardzo popularny w Turcji i wystarczy zaledwie kawałeczek, a osłodzi Wam cały dzień. Warto spróbować i po powrocie przypomnieć sobie jego smak także w domu.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 34

Czechy - absynt

W Czechach znajdziecie wiele sklepów sprzedających ten wysokoprocentowy trunek. Najlepiej pić z cukrem i ogniem, a potem można wypatrywać zielone wróżki ;)

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 32

Francja - ser

Pleśniowy, camembert, roquefort, brie...mmmm... ślinka już cieknie na myśl o tych francuskich specjałach. Najlepiej odwiedźcie Francję w okresie, kiedy są targi serowe lub po prostu zajrzyjcie do sklepów z serami, zwanymi fromageries. Oczywiście wino czy perfumy to także fajne suweniry z Francji :)

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 30

Szwajcaria - czekolada

Te krowy skaczące po szwajcarskich łąkach i te świstaki ze sreberkami! Najlepsze czekolady pochodzą zdecydowanie ze Szwajcarii. Warto przywieźć sobie parę tabliczek. A jak jeszcze zostanie trochę pieniędzy to może i szwajcarski zegarek? ;)

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 28

Włochy - kawa i włoska kawiarka

Każdy Włoch wie, co to dobra kawa. I wiedzą, co mówią! Włochy słyną z wybornej kawy i pija się tam hektolitry espresso. Z podróży po tym kraju warto przywieźć sobie paczuszkę i warto także dokupić prawdziwą włoską kawiarkę. Bellissimo!

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 26

Irlandia - whiskey

Chyba jedyny i słuszny wybór pamiątki z Irlandii :) Jeśli chcecie możecie być nieco bardziej oryginalni i kupić kostki lodowe do whisky - utrzymają one Waszego drinka w idealnej temperaturze.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 24

Niemcy - kufel piwa

Niemcy to kraj słynący z piwa. A ponieważ piwo trzeba mieć do czego nalać, proponujemy przywieźć sobie tradycyjny niemiecki kufel - najlepiej prosto z Monachium z Oktoberfest :)

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 22

Holandia - stroopwafle

Stroopwafle czy wafle z syropem to jeden z holenderskich przysmaków. Służą jako dodatek do herbaty lub kawy. Wcześniej były ciastkami ubogich, doczekały się jednak lepszych czasów i dziś każdy się nimi zajada.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 20

Belgia - piwo

Skoro już jesteśmy w temacie piwa, to kolejnym znanym krajem z niego słynącym jest Belgia. Chyba żaden kraj nie produkuje tylu rodzajów, co Belgia. W 2016 roku belgijska kultura piwna została nawet wpisana na listę UNESCO. To chyba więc oczywiste, jaką pamiątkę należy kupić w tym kraju.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 18

Chorwacja - pierniki licitar

Te tradycyjne kolorowe pierniki są nieodłączną częścią chorwackiej kultury (także na liście UNESCO!). Daje się je jako podarunek na specjalne okazje takie jak Walentynki, ślub czy Boże Narodzenie - w tym czasie służą także jako dekoracje wielu choinek.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 16

Austria - Mozartkugel

To niezwykle smaczne czekoladowe kulki stworzone w Salzburgu i nazwane na cześć słynnego kompozytora. Ich ojcem cukiernikiem był Paul Fürst i jedynie cukiernia jego imienia sprzedaje oryginalne Mozartukgel, wszystkie inne są ich naśladownictwem.

Hiszpania - wachlarz

Kolorowe wachlarze spotkacie w rękach Hiszpanek w całym kraju. Warto taki mieć w czasie upałów, a po powrocie udekorować nim swoje cztery kąty :)

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 14

Szwecja - konik z Dalarna

To nieoficjalny symbol Szwecji, pochodzi z regionu Dalarna położonego w centrym kraju. Najbardziej tradycyjny konik jest czerwony, jednak znajdziecie je w wielu innych kolorach. Zrobiony jest z drewna sosnowego.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 12

Grecja - "złe oko"

Ten amulet jest popularny w wielu krajach, m.in. Grecji czy Turcji. Talizman ma chronić przed złem i nieszczęściem. Biżuterię z nim znajdziecie w całym kraju.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 10

Ukraina - lizhnyk

Lizhnyk to wełniany koc wykonywany ręcznie. Szczególnie znana z nich jest miejscowość Yavoriv położona niedaleko naszej granicy z Ukrainą. Miękki i ciepły - w sam raz na chłodne jesienne i zimowe wieczory.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 8

Wielka Brytania - herbata

Herbata - wiadomo, zawsze o 17! Wspaniały prezent lub pamiątka z Wielkiej Brytanii - w torebkach czy liściasta, wybierzcie sami, jaką lubicie najbardziej.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 6

Jeśli zapomnicie lub nie chcecie kupować podobnych pamiątek, zawsze pozostaje magnes na lodówkę :D

A skoro już mowa o zakupach - to polecamy nasz artykuł o najlepszych miastach w Europie na shopping:

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 4


Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól, aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zapisz się na nasz list w butelce, a będziesz znajdować podróżnicze skarby w swojej skrzynce email. Jako pierwszy dowiesz się o najlepszych ofertach i błędach taryfowych dzięki powiadomieniom WhatsApp. Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store lub Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie? - 2
Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie?

Pamiątki z podróży po Europie - jakie kupić i gdzie?