Rózne

Pierwszy na świecie kosmiczny hotel może być otwarty już w 2027 roku! Polecielibyście tutaj?

Oferta od , 3. mar. 2021 18.44

Wielu z Was na pewno marzyło o wyprawie w kosmos, ale dla większości z nas nigdy nie stanie się to niestety rzeczywistością. Żeby zostać astronautą to nie jest taka prosta sprawa, a plany zagospodarowania Marsa chyba jeszcze nie ruszyły w pełni. ;) Jednak teraz pojawia się iskierka nadziei, że można będzie po prostu wyskoczyć w kosmos na wakacje! W 2025 roku rozpoczną się budowy pierwszego na świecie kosmicznego hotelu, który będzie budowany na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Hotel, który będzie w formie kołowrotka z dołączonymi pojedynczymi kapsułami, pomieści do 400 gości. Oprócz pokoi hotelowych znajdą się tu kina, bary, uzdrowisko i restauracje.

Hotel będzie budowany przez Orbital Assembly Corporation (OAC), stacja Voyager mogłaby zostać otwarta już w 2027 roku! Nie wiemy, ile będzie kosztowała noc w hotelu, ale na nasze oko trzeba zacząć już oszczędzać!

Stacja kosmiczna będzie się obracać, aby wygenerować sztuczną grawitację, która będzie podobna do grawitacji występującej na Księżycu. Dostępnych będzie około 24 kapsuł, niektóre z nich możliwe, że będą udostępnione firmom takim jak NASA w celu wykorzystania ich do badań.

Pierwszy na świecie kosmiczny hotel może być otwarty już w 2027 roku! Polecielibyście tutaj? - 8

Niektóre z kapsuł mogą też być wykorzystane do innych udogodnień, takich jak siłownia, kuchnia, restauracja, bar itp dla tych osób, które mają przebywać na pokładzie przez dłuższy czas.

Kapsuły będą wynajmowane lub sprzedawane prywatnym firmom - by wykorzystać je np. na hotele, a także rządom, które mogą chcieć wykorzystać je do własnych badań kosmicznych i szkoleń.

Jeśli chcecie się zarejestrować i uzyskać więcej informacji, kiedy kapsuły będą dostępne, możecie zarejestrować się tutaj, by zrobić już teraz rezerwację albo zainwestować w projekt.

Pierwszy na świecie kosmiczny hotel może być otwarty już w 2027 roku! Polecielibyście tutaj? - 6

Pierwszy na świecie kosmiczny hotel może być otwarty już w 2027 roku! Polecielibyście tutaj? - 4

Pierwszy na świecie kosmiczny hotel może być otwarty już w 2027 roku! Polecielibyście tutaj? - 2


A tak się składa, że SpaceX szuka ochotników na lot w kosmos!

Pierwszy na świecie kosmiczny hotel może być otwarty już w 2027 roku! Polecielibyście tutaj?


Pierwszy na świecie kosmiczny hotel może być otwarty już w 2027 roku! Polecielibyście tutaj?