Rózne

PKP i Flixbus - zwroty za anulowane połączenia międzynarodowe

Oferta od , 15. mar. 2020 14.00

Granice Polski zostały zamknięte z powodu zagrożenia wirusem COVID-19. Na mocy tego postanowienia od 15 marca zawieszono połączenia kolejowe i autokarowe w ruchu międzynarodowym. Najwięksi przewoźnicy odwołują połączenia w relacjach międzynarodowych.

PKP intercity

Najpierw odwołane lub skrócone zostały pociągi PKP Intercity kursujące do Czech, Austrii, na Słowację i Węgry. W obecnej sytuacji PKP Intercity informuje o odwołaniu wszystkich swoich pociągów w relacjach międzynarodowych. Część pociągów PKP zostaje zawieszona w całej relacji, część będzie kursowała w skróconych relacjach - tylko na odcinkach krajowych. Szczegółowa lista pociągów została zamieszczona na stronie intercity.pl.

Zwroty należności za przejazdy w relacjach międzynarodowych będą dokonywane w pełnej wysokości, bez potrącenia 15% odstępnego. Zasady zwrotu niewykorzystanych biletów znajdziecie tutaj.

Zwrotami objęte są następujące bilety:

1) jednorazowe w komunikacji krajowej i międzynarodowej (w tym również według ofert specjalnych, których warunki wyłączają ich zwrot i wymianę biletów) – zakupione najpóźniej 4 marca 2020 r. na odjazdy w dniu 5 marca 2020 r. lub później,

2) okresowe odcinkowe – zakupione najpóźniej 4 marca 2020 r. i uprawniające do przejazdów 5 marca 2020 r. lub później,

3) weekendowe, w tym według oferty specjalnej „Razem w Polskę” – zakupione najpóźniej 4 marca 2020 r. i obowiązujących na weekendy od 6 marca 2020 r. lub kolejne,

4) sieciowe (Karty INTERCITY oraz bilety z ulgową usługą transportową) – zakupione najpóźniej 4 marca 2020 r. i uprawniających do przejazdów 5 marca 2020 r. lub później.

W przypadku dodatkowych pytań, poniżej znajdziecie numery na Infolinię PKP Intercity:

  • dla abonentów sieci stacjonarnych i komórkowych: 703 200 200
  • dla abonentów sieci zagranicznych: +48 22 391 97 57


FLIXBUS

FlixBus zawiesza wszystkie połączenia międzynarodowe z/do Polski od 15 marca 2020 roku na 10 dni, z możliwością przedłużenia. Połączenia krajowe dostępne na stronie FlixBus kursują zgodnie z rozkładem.

FlixBus zawiesza również swoje połączenia międzynarodowe z Polski do Czech od 14 marca 2020 na 30 dni oraz z Polski na Słowację od 13 marca 2020 do odwołania.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Flixbus.

Pasażerowie otrzymają informację w przypadku, gdy dany kurs zostanie odwołany i będą mogli zwrócić zakupiony bilet bez dodatkowych opłat. W każdej chwili istnieje możliwość anulowania kursu tutaj.

Połączenia, które można obecnie rezerwować na stronie FlixBus, działają zgodnie z obowiązującym rozkładem. O wszelkich zmianach czy opóźnieniach pasażerowie są na bieżąco informowani.

PKP i Flixbus - zwroty za anulowane połączenia międzynarodowe