Podróże nie mają granic wiekowych! Poznajcie tę 91-letnią podróżniczkę z Rosji!

Oferta od , 17. Sep. 2018 8.49

Jeśli myślicie, że podróże są tylko dla młodych ludzi to koniecznie musicie poznać tę uroczą 91-letnią podróżniczkę. Baba Lena ma swojego Instagrama, na którym zdaje relacje ze swoich podróży i którego śledzi już ponad 100 tysięcy użytkowników. Babushka podróżuje solo, uwielbia poznawać nowych ludzi oraz nowe kultury i interesują ją lokalne kuchnie.

Podróże nie mają granic wiekowych! Poznajcie tę 91-letnią podróżniczkę z Rosji! - 8


Baba Lena pochodzi z Krasnojarska na Syberii. Swoimi podróżami inspiruje wiele osób do wyruszenia w nieznane i odkrywania świata niezależnie od wieku. Ta sympatyczna starsza pani podróżowała nieco w latach 70. ubiegłego wieku, jednak dopiero w wieku 83 lat odkryła swoja prawdziwą podróżniczą pasję, kiedy to najpierw pojechała do Czech. Jej sława zaczęła się jednak w wieku 89. lat, kiedy podczas swojej podróży po Wietnamie poznała Katerinę Papinu. Ta zachwycona Babą Leną wrzuciła do sieci jej zdjęcia z opisem historii i sława babci potoczyła się już gładko. Od tamtej pory babcia odwiedziła wiele krajów, w tym Tajlandię, Niemcy, Izrael, Turcję, Dominikanę, Polskę czy wspomniane Wietnam i Czechy.

Podróże nie mają granic wiekowych! Poznajcie tę 91-letnią podróżniczkę z Rosji! - 6

Skąd babushka bierze pieniądze na podróże? Otrzymuje emeryturę, sprzedaje kwiaty i ubrania. Od kiedy stała się popularna, niektóre agencje turystyczne, prywatne firmy czy przedstawiciele rosyjskiego tv show czasem sponsorują jej podróże. A my możemy podziwiać jej wojaże na jej Instagramie.

Podróże nie mają granic wiekowych! Poznajcie tę 91-letnią podróżniczkę z Rosji! - 4


Podróże nie mają granic wiekowych! Poznajcie tę 91-letnią podróżniczkę z Rosji! - 2

Skoro ona potrafi podróżować i nie boi się wyruszyć w nieznane, Wy też nie możecie mieć już żadnych wymówek!


Podróże nie mają granic wiekowych! Poznajcie tę 91-letnią podróżniczkę z Rosji!

Podróże nie mają granic wiekowych! Poznajcie tę 91-letnią podróżniczkę z Rosji!