Rózne

Polska na niemieckiej liście krajów podwyższonego ryzyka

Oferta od , 22. paź. 2020 12.40

Niemcy wpisali dziś (22 października) całą Polskę na listę krajów podwyższonego ryzyka. Zarządzenie będzie obowiązywać od najbliższej soboty 24 października. Wcześniej na tej liście znajdowały się tylko województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Oprócz Polski na listę trafiły również Szwajcaria, prawie cała Austria i spora część Włoch.

Obecność na liście krajów ryzyka i ostrzeżenia o podróżach wydawane automatycznie dla tych krajów przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie oznaczają zakazu podróży - mają one na celu zniechęcenie do podróży do tych krajów. Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszarów ryzyka poddawane są 14-dniowej kwarantannie, z której mogą zostać z niej zwolnione na podstawie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Kary za unikanie kwarantanny sięgają nawet 25 tys. EUR.

Kraj lub region zostaje sklasyfikowany jako obszar ryzyka, jeżeli w ciągu ostatnich 7 dni przekroczył 50 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Obecnie lista liczy ponad 130 krajów, a w części również kilku innych.

Niemcy wykreślili z listy ryzyka Wyspy Kanaryjskie.

Źródło: Robert Koch Institut


CZYTAJ TEŻ:

Polska na niemieckiej liście krajów podwyższonego ryzykaPolska na niemieckiej liście krajów podwyższonego ryzyka