Rózne

Posłuchaj dźwięków natury z całego świata dzięki temu projektowi!

Oferta od , 19. gru. 2020 12.30

Czy wiecie, jakie dźwięki można usłyszeć w dżungli w Indiach, jak śpiewają ptaki w Kazachstanie, fale rozbijają się o skały w Australii albo co mówią wieloryby na Pacyfiku? Możecie tego doświadczyć nie wychodząc z domu. W taką muzyczną podróż natury zabierze Was projekt Nature Soundmap.

Posłuchaj dźwięków natury z całego świata dzięki temu projektowi! - 6

Nature Soundmap to projekt, nad którym pracowała grupa ponad 100 dźwiękowców z całego świata. Nagrania terenowe zostały połączone ze zdjęciami satelitarnymi, by pokazać, jak interesujące i inspirujące dźwięki płyną z naszej planety.

Wiele nagrań użyło technikę "dudnienia różnicowego" - nagrania stereo wykonanego za pomocą dwóch mikrofonów rejestrujących dźwięk w zakresie 360 stopni. Ta technika nagrywania najdokładniej naśladuje naturalne doznania, które można usłyszeć na własne uszy i zapewnia realistyczną reprezentację wszystkich dźwięków w określonym środowisku lub lokalizacji.

Posłuchaj dźwięków natury z całego świata dzięki temu projektowi! - 4

Usiądźcie zatem wygodnie, wybierzcie miejsce na mapie, które chcecie usłyszeć i poczujcie się, jakbyście tam naprawdę byli! Przyda się dobra para słuchawek, by doznania były jeszcze lepsze.

W projekcie można usłyszeć nie tylko szum fal czy brzmienie dżungli, ale także poszczególnych gatunków z królestwa zwierząt.

Posłuchaj dźwięków natury z całego świata dzięki temu projektowi! - 2

Jak można wesprzeć projekt? Można odwiedzić poszczególny dźwięk i klikając na ikonkę kawy w prawym dolnym rogu przelać dowolną sumę dla autora dźwięku ("Kup mi kawę"). Można także odwiedzić stronę indywidualnego rejestratora i zakupić jego płytę lub pobrać cyfrową wersję nagrania. Takie wsparcie z pewnością wesprze przyszłe projekty terenowe. Więcej o wsparciu projektu tutaj.


Dla wielbicieli przyrody spodoba się z pewnością również wybór najlepszych miejsc na podziwianie gwiazd:

Posłuchaj dźwięków natury z całego świata dzięki temu projektowi!


Posłuchaj dźwięków natury z całego świata dzięki temu projektowi!