Poznajcie pierwszego turystę, który poleci na Księżyc!

Oferta od , 24. Sep. 2018 8.40

Elon Musk na specjalnej konferencji w siedzibie SpaceX ogłosił pierwszego turystę, który poleci na Księżyc. Będzie nim japoński miliarder i kolekcjoner sztuki Yusaku Maezawa. Lot ma odbyć się w 2023 roku.

Poznajcie pierwszego turystę, który poleci na Księżyc!  - 4

Zdjęcie: Youtube

Turystyczny lot na Księżyc będzie pierwszym lotem od 1972 roku, kiedy to odbyła się misja Apollo 17. Od 46 lat żaden człowiek nie postawił nogi na Księżycu. Zespól SpaceX tworzy obecnie rakietę BFR - Big Falcon Rocket, którą 42-letni miliarder ma udać się w kosmos. Japończyk jednakże nie wyląduje na Księżycu, a "jedynie" odbędzie lot dookoła niego. Yusaku Maezawa planuje zabrać ze sobą w podróż 6-8 artystów, którzy po powrocie na Ziemię mają wspólnie stworzyć dzieło sztuki. Do projektu poszukiwani są artyści różnych nurtów - malarze, muzycy, architekci, reżyserzy, projektanci czy fotografowie.

Poznajcie pierwszego turystę, który poleci na Księżyc!  - 2

Zdjęcie: Youtube

Nie wiadomo, jaką sumę za lot zapłacił Maezawa. Nie będzie on też pierwszym turystą w kosmosie. W kwietniu 2001 roku Dennis Tito spędził 8 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Amerykanin za swoją podróż zapłacił 20 milionów $ firmie Space Adventures. Po nim jeszcze 6 podróżników udało się do ISS.

Tutaj możecie obejrzeć film z ogłoszenia pierwszego turysty w księżycowej misji:

A dla wszystkich, dla których taki lot mógłby okazać się nieco za drogi, dedykujemy piosenkę "Fly me to the Moon" :DMamy jeszcze coś w kosmicznych klimatach.

Poznajcie pierwszego turystę, który poleci na Księżyc!

Poznajcie pierwszego turystę, który poleci na Księżyc!