Rózne

Przerażająca wyspa lalek z Meksyku

Oferta od , 31. paź. 2020 17.07

Kto lubi straszne i dziwne miejsca, nie może ominąć wyspy La Isla De Las Muñecas lub inaczej Isola delle Bambole. Znajdziecie ją niedaleko miasta Meksyk, nad jeziorem Xochimilco, a jej "mieszkańcami" są lalki. Jeśli jednak myślicie o słodkich lalkach dla dziewczynek to jesteście w błędzie. Isla De Las Muñecas jest pełna okaleczonych lalek, pozbawionych oczu, włosów i wyblakłych od słońca. Przerażający widok, który dziś jest atrakcją turystyczną.


Rolnik Don Julian Santana przeniósł się na wyspę w latach 50., by żyć tu jako pustelnik. Pewnego dnia odkrył ciało dziecka w kanale i aby powstrzymać udręczonego ducha, postanowił powiesić lalkę znalezioną obok ciała na drzewie. Makabryczne lalki pojawiały się coraz częściej w jego życiu, aż w końcu zbieranie ich stało się jego obsesją. On sam, zrządzeniem losu, umarł utopiony w tym samym kanale, w którym odnalazł dziecko lata temu.


Rzeczywistość czy fantazja? Wielu twierdzi, że historia nie jest prawdziwa i nigdy nie było żadnego dziecka, a wszystko jest tworem chorego umysłu rybaka. Jednak ci, którzy odwiedzili wyspę, opisują ją jako bardzo przerażające miejsce, szczególnie w nocy, kiedy każdy hałas i podmuch wiatru wywołuje gęsią skórkę, a setki lalek wydają się jeszcze bardziej makabryczne niż w świetle dnia. Czyżby to duch Santany wędrował przez La Isla De Las Muñecas?


A post shared by Mel Anie (@mrs_ehhyew) on


Jeśli chcecie odwiedzić to miejsce, możecie wynająć samochodu lub wziąć taksówkę w kierunku Cuemanco w rejonie rezerwatu Xochilmico. Stąd promem z Embarcadero Cuemanco lub Embarcadero Fernando Celada, czeka Was podróż trwająca około dwóch godzin. Odwiedzający mogą przywieźć własne przerażające lalki.

Isla de Las Munecas


Przerażająca wyspa lalek z Meksyku