Rózne

Rosja wprowadza wizy elektroniczne dla Polaków

Oferta od , 19. paź. 2020 10.01

Dobre wiadomości dla fanów rosyjskiej kultury i tych, którzy marzą o łatwych podróżach do Rosji czy odwiedzeniu Moskwy bez żmudnego starania się o wizę! Gdy sytuacja z Covid-19 już trochę się unormuje, Polacy będą mogli korzystać z rosyjskich e-wiz. Przepisy mają wejść w życie z początkiem 2021 r.

Zatwierdzony został przez premiera Rosji Michaiła Miszustina dekret o wprowadzeniu od 2021 wiz elektronicznych pozwalających odwiedzać całą Federację Rosyjską obywatelom 52 krajów, również Polakom. Oprócz Polski z e-wiz będą mogli korzystać obywatele innych krajów UE, a także m.in. Japonii, Indii, Iranu, Chin, Indonezji, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu.

O e-wizy będzie można aplikować przez stronę internetową rosyjskiego MSZ od początku stycznia 2021. Aplikacja ma być łatwa, należy uiścić opłatę konsularną w wys. 40 USD. E-wizy będą wydawane online na wyjazdy turystyczne, biznesowe, humanitarne i gościnne. Nie będzie już wymagane zaproszenie, potwierdzenie rezerwacji hotelowej ani żadne inne dokumenty oprócz paszportu.

Jak pisze Onet - przekraczanie granicy z e-wizą ma się odbywać tylko przez "odpowiednio przystosowane przejścia". Czas pobytu cudzoziemców został wydłużony z 8 do 16 dni.

Żródło: Onet.pl


Sprawdź też:

Rosja wprowadza wizy elektroniczne dla Polaków


Rosja wprowadza wizy elektroniczne dla Polaków