Rózne

Royal Caribbean szuka testerów rejsów! Czyżby kolejna praca marzeń?

Oferta od , 19. lis. 2020 18.55

Za żeglugą tęsknią nie tylko Piraci, ale z pewnością wszyscy, którzy lubią luksusowe rejsy pośród fal również nie mogą się doczekać, kiedy znowu wsiądą na pokład jakiegoś wycieczkowca.

Jeden z największych rynków rejsów, a mianowicie amerykański, musiał na wiele miesięcy wstrzymać wszystkie swoje rejsy zgodnie ze wskazaniami CDC (Centers for Disease Control and Prevention). Ostatnio jednak CDC wycofało zakaz prowadzenia rejsów wycieczkowych, sporządzając protokół, zgodnie z którym statki będą mogły stopniowo znowu wypływać w rejsy.

Royal Caribbean, który kontroluje jedną czwartą światowego rynku rejsów wycieczkowych, przejął inicjatywę i utworzył grupę na Facebooku o nazwie „Volunteers of the Seas”:

Royal Caribbean szuka testerów rejsów! Czyżby kolejna praca marzeń?

Krótko mówiąc, firma szuka ochotników na serię rejsów testowych, które posłużą do przetestowania protokołu bezpieczeństwa i uzyskania ostatecznej zgody od CDC.

O ile przy pierwszych nieoficjalnych wiadomościach firma została zasypana 3000 maili, o tyle już po tygodniu od utworzenia grupy i opublikowania internetowego formularza, w którym można zostawić swoje dane, już 100 000 osób zgłosiło się na rejsy testowe.

Oto jak zareagował prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Michael Bayley:

And just like that...100,000 people have volunteered. We can’t wait to start this next phase with you all! 🚢 ⚓️

Pubblicato da Michael Bayley su Domenica 15 novembre 2020

Jak będą wyglądać rejsy testowe? Będą to symulacje prawdziwych rejsów, z wolontariuszami i pracownikami Royal Caribbean. Pierwszy test mógłby wystartować już w grudniu, a pasażerowie zostaną poddani szybkiemu testowi na Covid-19 przed i po wejściu na pokład.

Czynności, które mają zostać przetestowane, zgodnie z protokołem CDC, obejmują procedury wchodzenia na pokład i wysiadania, czynności na pokładzie, takie jak obiady, pokazy, wycieczki, test ewakuacyjny, test izolacji osób z pozytywnym wynikiem w specjalnych pomieszczeniach, test kwarantanny. Oczywiście należy przestrzegać zasad dystansu społecznego, dezynfekcji powierzchni i rąk oraz stosowania masek.

Aby wziąć udział, należy mieć ukończone 18 lat i nie mieć wcześniejszych problemów zdrowotnych.

Jeśli jesteście zainteresowani, tutaj możecie aplikować.

Royal Caribbean szuka testerów rejsów! Czyżby kolejna praca marzeń?