Rózne

RPA otwiera się na turystów - koniec "czerwonej listy" krajów

Oferta od , 12. lis. 2020 8.56

Podczas gdy stan klęski żywiołowej został przedłużony do 15 grudnia w związku z globalnym wzrostem liczby przypadków Covid-19, przemysł turystyczny Republiki Południowej Afryki odetchnął z ulgą, gdy prezydent Cyril Ramaphosa ogłosił zniesienie tak zwanej "czerwonej listy" krajów wysokiego ryzyka, których mieszkańcy nie mają pozwolenia na wjazd do RPA. W swoim przemówieniu do narodu z dn. 11 listopada prezydent mówił, że spodziewa się, że te działania „będą bardzo pomocne dla firm z sektora hotelarskiego i turystycznego”.

Prezes Rady Przemysłu Turystycznego RPA Tshifhiwa Tshivhengwa, który lobbował wraz z innymi przedstawicielami branży na rzecz zniesienia ograniczeń, z zadowoleniem przyjął wiadomość. W poście na Facebooku zaledwie kilka minut po ogłoszeniu otwarcia granic Tshivhengwa napisał: „Z determinacją i wytrwałością pracowaliśmy na rzecz branży turystycznej. Jak właśnie powiedział prezydent - wszystkie granice zostaną otwarte, a wszystkim przybywającym wystarczy negatywny wynik testu na Covid-19. Koniec listy krajów wysokiego ryzyka. Wróćmy wszyscy do pracy i budujmy przyszłość, zachowajmy miejsca pracy i powróćmy do turystyki.”

Ciągle zmieniająca się lista krajów wysokiego ryzyka spowodowała wielką niepewność w branży, stowarzyszenia lotnicze ostrzegały, że wiele międzynarodowych linii lotniczych ograniczy lub odwoła swoje loty i że RPA mogłaby stracić status centrum lotniczego, gdyby nie zostało to pilnie zrewidowane. Prezes podkreślił też, że lista wysokiego ryzyka - zwłaszcza taka, która ciągle się zmienia - nie sprawdzała się w branży, która pracowała z długimi czasami realizacji.

Dyrektor generalny Stowarzyszenia Usług Turystycznych RPA David Frost napisał w e-mailu do członków, że chociaż nie podano jeszcze daty wejścia decyzji w życie - stowarzyszenie branżowe będzie uważnie monitorować sytuację.

Źródło: Daily Southern and East African Tourism Update


CZYTAJ TEŻ:

RPA otwiera się na turystów - koniec "czerwonej listy" krajów


RPA otwiera się na turystów - koniec "czerwonej listy" krajów