Rózne

Przedłużenie zakazu ruchu lotniczego w Polsce - aktualizacja

Oferta od , 22. maj. 2020 10.10


Codziennie ręcznie wyszukujemy dla Was oferty na pobyty, głównie w Polsce, w hotelach które oferują DARMOWE ODWOŁANIE REZERWACJI. Wszystkie takie oferty znajdziecie klikając w poniższy przycisk. Rezerwuj w najlepszych cenach i bez ryzyka! Sprawdź wszystkie nasze oferty z możliwością bezpłatnego anulowania lub zmiany!

OFERTY Z BEZPŁATNĄ ZMIANĄ LUB ANULOWANIEMAktualizacja z dn. 22 maja 2020:

Zakaz ruchu lotniczego na terenie Polski przedłużono do 31 maja (loty krajowe), a loty międzynarodowe wstrzymano do 6 czerwca.

Resort infrastruktury przygotował kolejny projekt rozporządzenia ograniczający ruch lotniczy. Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych oraz na kolejne 8 dni w odniesieniu lotów krajowych - czytamy w Ocenie Skutków Regulacji projektu.

Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 8 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym utraci moc z końcem dnia 23 maja 2020. W projekcie zapisano, że nowe rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 24 maja 2020 i traci moc z dniem 6 czerwca 2020, z wyjątkiem przepisów odnoszących się do ruchu krajowego, które to tracą moc z dniem 31 maja 2020.

PLL LOT poinformowały, że od 1 czerwca wznowią część połączeń krajowych - początkowo na trasach: z Warszawy do Gdańska, z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska. Oprócz przywrócenia lotów LOT chce wprowadzić nowe zasady bezpieczeństwa na pokładzie. Załoga i pasażerowie będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką podczas trwania rejsu. W ramach serwisu pokładowego będzie miała zastosowanie zasada ograniczania bezpośrednich interakcji pasażerów z załogą. Napoje i przekąski serwowane będą w indywidualnych opakowaniach.Aktualizacja z dn. 10 maja 2020:

Ruch lotniczy w Polsce pozostanie wstrzymany do 23 maja 2020.

Wyjątki (loty międzynarodowe):

 • loty z osobami powracającymi na terytorium Polski samolotami wyczarterowanymi:
  • przed dniem 15 marca 2020 r. na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie
  • na zlecenie Prezesa Rady Ministrów
  • na zlecenie osoby fizycznej lub osoby prawnej, posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich
 • o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze
 • czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli.

Wyjątki (loty krajowe):

 • samoloty wykonujące lądowanie handlowe w celu zabrania lub pozostawienia towarów lub poczty
 • samoloty posiadające do 15 miejsc pasażerskich, wykonujące lądowanie handlowe w celu zabrania lub pozostawienia pasażerów.Aktualizacja z dn. 24 kwietnia 2020:

Ruch lotniczy w Polsce pozostanie wstrzymany do 9 maja 2020.Aktualizacja z dn. 9 kwietnia 2020:

Do 26 kwietnia 2020 przedłużone zostanie m.in. zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego i sanitarne kontrole na granicach - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki.

Zakaz obejmuje loty pasażerskie za wyjątkiem lotów przewożących Polaków powracających do kraju, krajowych połączeń cargo i pocztowych, czarterowych wykonywanych na polecenie Prezesa Rady Ministrów, w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych i dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, ze statusem HEAD (dyplomatycznych).Dziś, we wtorek 24 marca 2020 zostało opublikowane nowe rozporządzenie Rady Ministrów ws. przedłużenia zakazów w ruchu lotniczym na terytorium Polski. Zakaz obejmuje loty pasażerskie z wyjątkiem lotów repatriacyjnych obywateli polskich powracających do kraju. Zakaz ruchu lotniczego traci moc z dniem 11 kwietnia 2020.

Pełny tekst rozporządzenia tekst

Rozporządzenie nie obejmuje krajowych połączeń cargo i pocztowych, czarterów wykonywanych na polecenie Prezesa Rady Ministrów, w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych oraz dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, ze statusem HEAD (dyplomatycznych).
Więcej aktualnych informacji nt. wpływu koronawirusa na turystykę i pomysły na spędzenie czasu znajdziecie

TUTAJ

Rezerwuj w najlepszych cenach i bez ryzyka! Sprawdź wszystkie nasze oferty z możliwością bezpłatnego anulowania lub zmiany!

OFERTY Z BEZPŁATNĄ ZMIANĄ LUB ANULOWANIEM

Przedłużenie zakazu ruchu lotniczego w Polsce - aktualizacja

Przedłużenie zakazu ruchu lotniczego w Polsce - aktualizacja