Rózne

Aktualizacja: Ryanair i koronawirus - bieżące informacje

Oferta od , 24. mar. 2020 15.00

Aktualizacja z dn. 24 marca 2020:

Linie Ryanair podają do wiadomości w liście zmieszczonym dziś na swojej stronie, że nie spodziewają się, aby w kwietniu i maju odbywały się jakiekolwiek rejsy pasażerskie. Ostateczna decyzja uzależniana jest jednak od oficjalnych rekomendacji rządowych.

W liście, prezes irlandzkich linii - Michael O’Leary, informuje o tym, że swoją flotę pozostawia do dyspozycji rządów krajów EU. Może ona być wykorzystywana do lotów repatriacyjnych, transportu niezbędnego sprzętu medycznego i środków ochrony oraz żywności. Jednocześnie zapewnia, że takie loty odbywają się z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa - samoloty są dezynfekowane. Nie prowadzi się również sprzedaży na pokładzie, aby zminimalizować kontakty międzyludzkie.

Michael O’Leary zapewnia jednocześnie, że pasażerowie, których loty zostały anulowane w ciągu 1-2 tygodni otrzymają wiadomość e-mail z opcjami, jakie im przysługują. Prezes Ryanair apeluje o wyrozumiałość i cierpliwość oraz prosi, aby nie wykonywać telefonów na infolinię w sprawie zwrotów. Grupa, do której należą także Buzz, Lauda i Malta Air zmuszona została do zredukowania liczby pracowników obsługi klienta o 50%. W związku z drastycznym wzrostem liczby zapytań i wniosków ze strony pasażerów, pracownicy są w stanie obsłużyć tylko najpilniejsze przypadki, jak powroty do kraju.

Wszystkie aktualne informacje możecie śledzić na stronie Ryanair.


Aktualizacja z dn. 18.03.2020:

Ryanair wysyła oficjalny komunikat o drastycznym ograniczeniu lotów aż o 80% od 18 do 24 marca 2020.

Informuje też oficjalnie, że spodziewa się całkowitego uziemienia swojej floty od 24 marca 2020 (za wyjątkiem bardzo nielicznych lotów Między Wielką Brytanią a Irlandią).

Aktualizacja: Ryanair i koronawirus - bieżące informacje - 8Aktualizacja z dn. 16.03.2020:

1. PRAWDOPODOBNE UZIEMIENIE CAŁEJ FLOTY RYANAIRA I ODWOŁANIE WSZYSTKICH LOTÓW

Ryanair odwołał 80% swoich lotów aż do maja i nie wyklucza "całkowitego uziemienia swojej floty" a wyniku panującej sytuacji związanej z koronawirusem.


2. RYANAIR ZNOSI OPŁATĘ ZA ZMIANĘ REZERWACJI DLA WSZYSTKICH PODRÓŻY W KWIETNIU

Aktualizacja: Ryanair i koronawirus - bieżące informacje - 6


Aktualizacja z dn. 14.03.2020:

GRUPA RYANAIR ODWOŁUJE WSZYSTKIE LOTY Z/DO Z POLSKI OD NIEDZIELI 15 MARCA DO WTORKU 31 MARCA

Oficjalny komunikat Grupy Ryanair:

W odpowiedzi na decyzję polskiego rządu o zakazie ruchu lotniczego w całym kraju w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, Grupa Ryanair (w tym Buzz i Lauda) została zmuszona do odwołania wszystkich lotów z/do Polski, od godziny 24:00 w sobotę 14 marca do wtorku 31 marca.

Ryanair kontaktuje się drogą e-mailową ze wszystkimi klientami, których loty anulowano, aby poinformować ich o wszystkich opcjach i prosi klientów, aby do linii lotniczej nie dzwonili. Jest to szybko zmieniająca się i złożona sytuacja, a bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników i klientów jest głównym priorytetem Ryanair. Firma będzie nadal w pełni przestrzegać wszystkich wytycznych WHO i EASA, a także dostosuje się do wszelkich nałożonych ograniczeń podróży. Ryanair Group Airlines szczerze przeprasza wszystkich klientów dotkniętych tymi ograniczeniami rządu mającymi na celu zwalczanie wirusa Covid-19.


Przypominamy, że dla Polaków, którzy napotykają trudności lub mają pytania co do powrotu do Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalny numer telefonu:

+48 22 523 8880

Wszystkie aktualne informacje o koronawirusie i podróżach znajdziecie na naszej specjalnej stronie

TUTAJAktualizacja z dn. 13.03.2020:

Ryanair zdecydował 13 marca 2020, że od dziś aż do 31 marca 2020 włącznie pasażerowie będą mogli bezpłatnie zmienić swoje rezerwacje (dotychczasowe i te wykupione aż do 31 marca 2020). Trzeba będzie jednak oczywiście zapłacić ewentualną różnicę w cenie dotychczasowym a nowym biletem.

Sytuacja nie ma oczywiście zastosowania do rezerwacji na odwołane loty. Osoby mające bilety na takie loty mają oczywiście prawo do zwrotu pieniędzy za bilety lub bezpłatnego przeniesienia na alternatywny lot Ryanairem.

Informacja znajduje się na Twitterze przewoźnika.

Aktualizacja: Ryanair i koronawirus - bieżące informacje - 4
Staramy się zbierać i prezentować Wam wszystkie informacje dot. koronawirusa, które mogą być istotne dla podróżnych z Polski. Poniżej znajdziecie kilka informacji nt. aktualnych działań Ryanaira w Polsce i Europie.

Póki co linie Ryanair nie podają wiele informacji. Będziemy aktualizować ten wpis jeśli tylko uda się czegoś dowiedzieć.


OSTRZEŻENIE

Na stronie Ryanaira znajduje się ostrzeżenie dot. koronawirusa. Obecnie niewiele się tam znajduje, ale linia obiecuje, że informacje będą aktualizowane na bieżąco.

"Ryanair w związku z wirusem Covid-19 został zmuszony do odwołania do 25% wszystkich włoskich lotów krótkodystansowych na okres trzech tygodni od 17 marca do 8 kwietnia.

Wszyscy klienci, których loty zostały anulowane zostali powiadamiani e-mailem i SMS-em i mają możliwość uzyskania zwrotu wpłaconej kwoty albo zmiany daty lub trasy podróży."

Znacząco rośnie liczba osób, które nie stawiły się na swój lot.

Ryanair odwołał część połączeń do i z Włoch i za te loty pasażerowie otrzymają pełen zwrot kosztów.

Aktualizacja: Ryanair i koronawirus - bieżące informacje - 2


RYANAIR I BOEING MAX 737 200

Linie lotnicze Ryanair uziemiły na jakiś czas nowe samoloty Boeing Max 737 200. Samoloty miały zostać uruchomione w kwietniu, jednak już dziś wiadomo, że data ta zostanie przesunięta. Każda osoba, która zakupiła bilet na lot, który miał być obsługiwany tymi samolotami (czyli loty od kwietnia i później), ma prawo zwrotu kosztów, jednak dopiero w przypadku gdy pojawi się już na lotnisku. Powodem jest to, że Ryanair nie wyznaczył jeszcze tras, które miały być obsługiwane tą maszyną i takie informacje będzie można uzyskać dopiero po stawieniu się na odprawę.

To jednak dopiero wstępna propozycja (wciąż nie potwierdzona). Linia obiecuje, że postara się poinformować pasażerów Max 737 200 wcześniej o możliwej zmianie lotu.

Nie jest to duże pocieszenie, ale być może pozwoli niektórym z Was odzyskać pieniądze za stracony lot.


KONTAKT

Najlepsze informacje otrzymacie bezpośrednio od przewoźnika. Na stronie linii TUTAJ znajduje się formularz kontaktowy.


Aktualizacja: Ryanair i koronawirus - bieżące informacje

Aktualizacja: Ryanair i koronawirus - bieżące informacje