Rózne

Aktualizacja: Rząd znowu zamknie stoki?

Oferta od , 17. lut. 2021 11.14

Aktualizacja z dn. 17 lutego 2021:

I co Wy na to? Po weekendowej radości na Krupówkach kolejna niepewność. Rząd straszy powrotem obostrzeń, jeśli krzywa zachorowań wciąż będzie rosła. Wczoraj liczba nowych przypadków Covid-19 wyniosła ponad 1000 więcej niż tydzień temu.

Decyzje mają zapaść najwcześniej we wtorek, oczywiście głównie na podst. danych o nowych przypadkach koronawirusa. Rząd mówi, że w tej chwili jest za wcześnie, by mówić o pełnym obrazie. Widoczny od kilku dni wzrost zachorowań to efekt otwarcia szkół dla najmłodszych klas, galerii handlowych i pogody sprzyjającej wirusowi. Pod wpływem wielkiego napływu turystów do górskich kurortów stwierdzono, że w pierwszej kolejności najlepiej zamknąć stoki narciarskie. Na razie nie ma planów zamykania hoteli.

Źródło: Dziennik Gazeta PrawnaPost z 5 lutego 2021:

Jak podano na konferencji prasowej z 5 lutego, hotele zostaną otwarte od 12 lutego! Do tego rząd dopuścił możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu, co oznacza, że stoki również będą mogły normalnie funkcjonować.

Hotele będą dostępne nie tylko dla podróży służbowych, tylko do 50 proc. wolumenu łóżkowego. Restauracje hotelowe będą nadal zamknięte.

Dodatkowo od 12 lutego - warunkowo na 2 tygodnie - otwierają się kina, teatry, filharmonie, opery. W reżimie sanitarnym, przy warunku wypełnienia 50 proc. widowni. Należy nosić maseczki, nie będzie można spożywać posiłków.

Otwarte zostaną również baseny.

Źródło: Kancelaria Premiera, Onet.pl


OFERTY W POLSCE
NA NARTY DO SZWAJCARII


Aktualizacja: Rząd znowu zamknie stoki?