Rózne

Scena graffiti dookoła świata - tam znajdziesz najlepsze murale

Oferta od , 12. lis. 2017 16.22

Graffiti ma kontrowersyjną historię, jedni postrzegają je jako sztukę, inni jako wandalizm. Czasem polityczne, innym razem prześmiewcze lub sentymentalne - murale to wyraz ekspresji i wolności. Przez wiele lat doczekały się swojej własnej kultury. Przyjrzyjmy się miastom, które słyną ze street artu.

Scena graffiti dookoła świata - tam znajdziesz najlepsze murale - 2

Berlin - Niemcy

To zdecydowanie europejska stolica street artu. Niemal na każdej ulicy można znaleźć jakiś mural. Od małych do 30 metrowych, wystarczy przejść się ulicami Berlina i nieco rozejrzeć dookoła. East Side Gallery - czyli pozostałość Muru Berlińskiego przy Ostbahnhof, to 1 km odcinek muru przeznaczony od wielu lat właśnie na murale i upamiętniający trudną historię podzielonych Niemiec.

Oferty do Berlina


George Town, Penang - Malezja

Georgetown zajęło miejsce w czołówce azjatyckiego street artu od kiedy w 2012 r. przyjechał tam litewski grafficiarz Ernest Zacharevic. Dzisiaj można już tam spotkać wiele murali, gdyż miasto przyciąga coraz więcej artystów, chętnych do ich tworzenia. Spacer ulicami miasta, które również należy do światowego dziedzictwa UNESCO, jest niesamowitym spotkaniem z jego historią i mieszkańcami uwiecznionymi także na muralach.


Oferty do Malezji


Bristol - Wielka Brytania

Prawdopodobnie to właśnie tutaj urodził się najsłynniejszy graficiarz świata - Banksy. W latach 80. murale zaczęły tu wyrastać jak grzyby po deszczu. Dzisiaj można wybrać się na wycieczki śladami street artu i zobaczyć najciekawsze miejsca w mieście.


Oferty do Wielkiej Brytanii


Montreal - Canada

W tym mieście rozrywek nikomu nie zabraknie - od niesamowitego życia nocnego, przez dobre jedzenie, na street arcie kończąc. Mimo iż graffiti wciąż jest tam nielegalne, artyści wciąż znajdują miejsca i okazje, żeby je tworzyć.

Oferty do Kanady


Paryż - Francja

Stolica Francji to nie tylko galerie i znane muzea, ale niesamowite murale. W wielu dzielnicach znajdziecie sztukę ulicy - w końcu w Paryżu każdy artysta, nie ważne jaką sztukę tworzy, musi znaleźć miejsce dla siebie.

Oferty do Paryża


Nowy Jork - USA

Graffiti w Nowym Jorku pokonało długą drogę z otchłani stacji metra, żeby w końcu wyjść na powierzchnię i zadziwiać przechodniów oraz fanów sztuki. Brooklyn, Manhattan, Harlem czy jakakolwiek inna dzielnica kryje w sobie interesujące street art.


Oferty do Nowego Jorku

Sao Paulo - Brazylia

Dość nietypowy plan "upiększenia" miasta wyszedł spod ręki rady miasta - pomalować je na szaro i zakryć murale zdobiące miasto. Artyści jednak się tym nie przejęli i dalej malują sprayem po ścianach. W wielu miejscach, szczególnie w ulicach na uboczu, znajdziecie kolorowe i piękne murale.


Oferty do Brazylii

Melbourne - Australia

Wyciągnij nos z przewodnika i rozejrzyj się - wokół rozciąga się morze graffiti. Melbourne to jedno z największych scen street artu na świecie i oferuje coś na każdy gust. Warto wybrać się do Hosier Lane i zobaczyć najlepsze murale w mieście.


Oferty do Australii


Zainspirowały Cię te miejsca? Koniecznie zajrzyj do naszej wyszukiwarki lotów i zaplanuj swoją podróż już teraz!

Lecę w świat - zobaczyć street art!

Interesujesz się kulturą? Przeczytaj też o najdziwniejszych muzeach na świecie.

Scena graffiti dookoła świata - tam znajdziesz najlepsze murale

Scena graffiti dookoła świata - tam znajdziesz najlepsze murale