Rózne

Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie!

Oferta od , 8. lip. 2019 10.31

Piękny letni dzień. Gorąco, więc las, przez który idziecie, pachnie z całej siły. Pachnie igliwiem, żywicą, jagodami, czyli tak, jak last pachnieć powinien. A oto nie byle jaki las - to łemkowskie strony Beskidu Niskiego! A w tym lesie nagle zza drzew wyłania się... łóżko! I to w towarzystwie ruskiej bani. Ale zaraz zaraz, czegoś tu brakuje! No tak, ścian! :D Witajcie w śnie nocy letniej. Oto trafiliście do Dosbajki pod gwiazdami!


Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 20


Czy może być coś romantyczniejszego niż noc pod gwiazdami? Wyobraź sobie, że leżycie w miękkiej pościeli, na wygodnym łóżku z widokiem na góry... Za Wami szumi las... Nad Waszymi głowami mrugają gwiazdy... a rano budzi Was świergot ptaków!


Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 18


Skąd się wziął pomysł?

Głowa rodziny, gościom znany jako gospodarz Darek, zawsze marzył o własnej agroturystyce. Dwa lata temu zrealizował to marzenie. Tak powstała Dosbajka, co po łemkowsku znaczy "OK". Pomysł na samo łóżko pod gwiazdami tatko przywiózł ze szkolenia.


Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 16


Widok z łóżka?

Sącząc lemoniadę lub winko możecie spod kołdry obserwować, jak słońce chowa się za górami, a potem liczyć gwiazdy stopniowo zapalające się na nieboskłonie. Czy jest coś piękniejszego niż zasypianie i budzenie się w takim miejscu? Gospodarze początkowo nie wierzyli, że będzie to miało szanse powodzenia... Bo kto to widział tak bez ścian, okien... Ale z drugiej strony intymność zapewnia baldachim, a w razie niepogody można się schować w szałasie, który jest tuż obok. W szałasie też znajduje się toaleta i prysznic. Okazało się, że pomysł się spodobał! :)

Na tych, którzy mimo wszystko wolą bardziej standardowe noclegi Dosbajka ma dwa 5-os domki, jeden 6-os z możliwością dostawek i jeden duży, który może pomieścić nawet 10 osób.


Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 14

Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 12


Co jest w okolicy?

Góry kochane, to wiadomo! ;) W Beskidzie Niskim znajdują się szlaki turystyki pieszej, rowerowej, Szlak Architektury Drewnianej, szlak I Wojny Światowej... Stadniny koni huculskich znajdują się w sąsiednich wioskach: Gładyszowie i Regietowie. 10km od Dosbajki znajdziecie Uzdrowisko Wapienne, nieco dalej znajduje się Wysowa, w której można skorzystać z kameralnego aquaparku. Romantykom spodobają się też ruiny zamku w słowackim Zborowie, od którego dzieli Dosbajkę tylko pół godzinki drogi. Sporo ciekawych informacji o okolicznych atrakcjach znajdziecie na stronie Dosbajki.

Korzystanie z dosbajkowego basenu jest w cenie noclegu, natomiast ruska bania i jacuzzi są dodatkowo płatne. Dla tych, którzy od basenu wolą bezpośredni kontakt z naturą, Dosbajka ma do wyboru aż 2 strumienie: mniejszy, leśny i drugi nieco większy. Wokół znajdują się lasy pełne grzybów i jagód. Na łąkach kwitnie rumianek, mięta, skrzyp... Na przełomie czerwca i lipca nad łąkami latają świetliki - to chyba najbardziej magiczne zjawisko jakie można zaobserwować. No i jeszcze spadające gwiazdy - te możecie obserwować w sierpniu.


Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 10

Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 8

Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 6

Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 4


Czy jest WiFi / zasięg czy należy się "odtruć" internetowo?

Dosbajka zaleca odpoczynek od WiFi, ale miejscówka jest mocno instafriendly ;) Dlatego awaryjnie możecie dostać router, gdyby dla kogoś Internet był nieodzowny. A zasięg jest i to wyśmienity! Prąd również, więc telefony i każdy inny sprzęt można podpiąć.


Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie! - 2


Kiedy można spać w leśnym łożu?

Optymalne warunki do korzystania z łoża powinny się utrzymać do końca września... Ale to wszytko zależy od pogody :) Zostawcie też w domu albo u rodziny swoje potomstwo. Na romantyczne pobyty wśród natury Dosbajka zaprasza dorosłych.


A teraz przestańcie już marzyć i zacznijcie działać! Planujecie zaręczyny? Szukacie miejsca na niezwykłą rocznicę? A może po prostu jesteście fanami niebanalnych noclegów? Rezerwujcie (dos)bajkowy nocleg na wyjątkową okazję! Cena to 250 PLN/obiekt za noc (czyli 125 PLN/osobę!)

Dosbajka pod Gwiazdami!
Lubicie nietypowe noclegi? Zobaczcie też:

Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie!

Sen nocy letniej czyli łóżko i bania w lesie!