Rózne

Spójrz na ziemię z kosmosu: ten balon zabierze Cię na 6 godzinny lot 30 km w górę!

Oferta od , 2. lip. 2020 17.42

Czy Wy też w dzieciństwie na pytanie: "Kim chcesz zostać, jak dorośniesz?" odpowiadaliście: "ASTRONAUTĄ!" ?Jeśli kosmos fascynuje Was nadal to macie okazję poczuć się trochę jak astronauta dzięki temu niezwykłemu balonowi.

W ostatniej dekadzie kilka firm rozpoczęło działalność w zakresie lotów kosmicznych dla prywatnych osób. Zazwyczaj słyszy się o pomysłach milionerów, którzy obiecują loty w kosmos, na które mogą sobie pozwolić tylko inni milionerzy (przypomnijmy sobie Spaxe X Elona Muska, który wystrzelił swój pierwszy statek kosmiczny w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale także Virgin Galactic Richarda Bransona lub Blue Origin Jeffa Bezosa).

Na horyzoncie pojawił się inny gracz, który chce umożliwić loty również nieco mniej zamożnym obywatelom. Firma Space Perspective chce do 8 osób (plus pilot) w w 6-godzinną podróż, która osiągnie najwyższy punkt 30 km nad ziemią, po zdecydowanie rozsądniejszej cenie niż konkurenci.

Spójrz na ziemię z kosmosu: ten balon zabierze Cię na 6 godzinny lot 30 km w górę! - 4

Źródlo: Space Perspective

Środkiem transportu jest coś w rodzaju „balonu kosmicznego”, kapsułki ciśnieniowej przenoszonej przez balon, który pozwoli mu dotrzeć do zewnętrznej krawędzi atmosfery ziemskiej, skąd spojrzy na naszą planetę z zupełnie innej perspektywy.

Innowacyjną cechą powinien być komfort, coś zdecydowanie niezwykłego w podróży w kosmos. Duże okno i przezroczysta kopuła dla panoramicznego widoku 360 °, bez potrzeby noszenia niewygodnych kombinezonów astronautów. Do tego do dyspozycji ma być nawet bar i łazienka oraz oczywiście połączenie internetowe, aby opublikować niezwykłą przygodę na żywo w mediach społecznościowych!

Lot zaczyna się w Kennedy Space Center na Florydzie i ląduje po 6 godzinach na otwartym morzu, gdzie czeka na podróżujących statek, który zabierze ich z powrotem na kontynent. Pierwszy start, po lotach testowych, zaplanowano na 2021 r.

Cena? To około 125 000 $. W porównaniu do poprzednich ofert dla milionerów to cena do osiągnięcia dla większego grona osób.

Jeśli jesteście zainteresowani, możecie się zarejestrować na lot na stronie Space Perspective!

Spójrz na ziemię z kosmosu: ten balon zabierze Cię na 6 godzinny lot 30 km w górę! - 2

Spójrz na ziemię z kosmosu: ten balon zabierze Cię na 6 godzinny lot 30 km w górę!

Źródło: Space Perspective


Spójrz na ziemię z kosmosu: ten balon zabierze Cię na 6 godzinny lot 30 km w górę!