Rózne

Stało się! PLL LOT przejmuje niemieckie linie lotnicze Condor!

Oferta od , 24. sty. 2020 11.51

Polska Grupa Lotnicza (właściciel linii PLL LOT) przejmuje udziały w niemiekich liniach lotniczych Condor! Informację ogłoszono tuż po godzinie 11 na konferencji prasowej w Warszawie.

Od tygodni spekulowało się na temat tej transakcji. W szranki stanęły amerykańskie fundusze inwestycyjne Apollo z niemieckimi touroperatorami, brytyjska firma inwestycyjna Greybull i właśnie PLL LOT, który w ostatnich dniach przechylił szalę na swoją korzyść.

Niemieckie media donoszą, że transakcja opiewa na 250 mln EUR oraz 380 mln EUR pożyczki pomostowej, którą LOT zobowiązał się spłacić. Łączny koszt to 630 mln EUR, czyli prawie 2.7 mld PLN.

Linie lotnicze Condor mają działalność porównywalną do PLL LOT. Oznacza to, że nasz narodowy przewoźnik urośnie 2-krotnie przewożąc niemal 20 mln pasażerów rocznie i wskoczy do najsilniejszej piętnastki linii lotniczych na Starym Kontynencie.

Condor posiada flotę 51 samolotów i 22% udziału w niemieckim rynku czarterowym. Obsługuje dalekie trasy do Ameryki Północnej, Południowej, na Karaiby i do Azji.

Stało się! PLL LOT przejmuje niemieckie linie lotnicze Condor!

Stało się! PLL LOT przejmuje niemieckie linie lotnicze Condor!