Rózne

Strach się bać! Oto 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie

Oferta od , 30. paź. 2020 19.12

Lubicie, gdy ciarki przechodzą Wam po plecach podczas oglądania horrorów i na Halloween czekacie cały rok? Zatem musicie odkryć 10 najciemniejszych, nawiedzonych i przerażających miejsc na świecie - teraz w zaciszu domowej sofy, ale mamy nadzieję, że kiedyś także na żywo! Czy już czujecie dreszczyk emocji? Zatem wyruszamy!


1. Wyspa Poveglia, Włochy

Wyspa Poveglia, położona na południe od laguny weneckiej, niezamieszkana i niedostępna dla zwiedzających. Niegdyś używana jako miejsce, gdzie wysyłano i palono zwłoki zmarłych po zarazie, słynie z świadectw głosów, lamentów i obecności nadprzyrodzonych sił. A niektórzy twierdzą, że Wenecja jest romantyczna... ;)

Strach się bać! Oto 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie - 12


2. Hellfire Club, Montpelier Hill, Irlandia

Niedaleko Dublina znajduje się wzgórze, na którym położony jest budynek znany z paranormalnej aktywności. Mowa tu o wzgórzu Montpellier, a w szczególności o klubie Hellfire. Pogłoski donoszą, że loża stała się miejscem spotkań niewielkiej grupy elitarystów z Dublina, którzy gromadzili się w imię czci diabła, czego skutkiem były ofiary ze zwierząt, czarne msze i morderstwa.3. Monte Cristo Homestead - Nowa Południowa Walia, Australia

Uważa się, że gospodarstwo Monte Cristo jest najbardziej nawiedzonym domem w całej Australii. W tej wiktoriańskiej rezydencji znajduje się wiele duchów: jednym z nich jest dziecko, które spadło ze schodów, inny to pokojówka, która wyskoczyła z balkonu, czy spalony chłopiec stajenny. Najbardziej aktywny jest jednak duch syna opiekuna, którego znaleziono skulonego przy zwłokach matki i przykutego przez 40 lat. Obecnie w willi znajduje się pensjonat B&B: czy moglibyście spędzić tutaj noc?


4. Fort Bhangarh, Indie

Ze zdjęcia wygląda pięknie, ale nie dajcue się zwieść: Bhangarh jest uważany za najbardziej nawiedzony fort na świecie. Składający się z ruin ufortyfikowanego miasta zbudowanego w XVII wieku fort składa się z murów, bazarów, haveli, pałaców królewskich i licznych świątyń. Przeklęty przez różne legendy, obecnie to stanowisko archeologiczne lepiej znane jako „Dom Duchów”. Możecie wybrać się tutaj na wycieczkę z przewodnikiem, ale pamiętajcie, aby odwiedzić ją w świetle dziennym, ponieważ miejscowi uważają, że nikt, kto spędza noc w ruinach, nigdy więcej ich nie zobaczy. Miejsce tylko dla odważnych.

Strach się bać! Oto 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie - 10


5. Zamek Bran, Rumunia

Zamek Bran, lub lepiej znany jako Zamek Drakuli, znajduje się w Rumunii, tuż obok miasta Bran. Miejsce, w którym narodziła się legenda najsłynniejszego wampira świata jest teraz otwarte dla publiczności. Należy jednak pamietać, aby w zamku nie używać czosnku, srebrnej biżuterii ani świętych symboli.

Strach się bać! Oto 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie - 8


6. Corinaldo, Ancona, Włochy

Corinaldo to małe miasteczko w prowincji Ankona uważane za jedną z najpiękniejszych wiosek we Włoszech. Corinaldo jest jednak znane nie tylko ze swojego piękna, ale także z tego, że jest „miastem szaleńców” lub „miastem czarownic”. To tutaj odbywa się jedna z najlepszych imprez Halloweenowych we Włoszech, z udziałem tysięcy widzów każdego roku.

Strach się bać! Oto 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie - 6


7. Zamek Dragsholm, Dania

Dragsholm Slot to elegancki duński hotel niedaleko Kopenhagi, znany również jako najbardziej nawiedzony zamek w Europie. Podobno Dragsholm jest domem dla około 100 duchów, w tym hrabiego Bothwell, niesławnego męża Marii Królowej Szkotów, który zginął uwięziony w piwnicy zamku. Jeśli macie ochotę, dostępne są wycieczki z przewodnikiem. My poczekamy chyba na zewnątrz!8. Wyspa Lalek, Meksyk

„Isla de las Muñecas” znajduje się w Xochimilco, jednej z 16 delegatur w Meksyku. Legenda głosi, że Julian, jedyny mieszkaniec wyspy, pewnego dnia odkrył ciało dziecka unoszące się w kanale i aby powstrzymać udręczonego ducha, postanowił powiesić lalkę znalezioną obok ciała na drzewie. Makabryczne lalki pojawiały się coraz częściej w jego życiu, aż w końcu zbieranie ich stało się jego obsesją. On sam, zrządzeniem losu, umarł utopiony w tym samym kanale, w którym odnalazł dziecko lata temu Miejsce naznaczone tragedią i tajemnicą, a co roku setki ludzi przybywają, aby ofiarować temu miejscu lalki. Brrr ....9. Aokigahara, Japonia

Aokigahara, miejsce znane również po japońsku jako „morze drzew”, to las o powierzchni 35 km² położony u podnóża góry Fudżi. Ulubione miejsce łowców duchów i mrocznych postaci, ma bardzo wysoki wskaźnik samobójstw dokonywanych wewnątrz lasu. Nie zaleca się opuszczania oficjalnej ścieżki ze względu na duże prawdopodobieństwo, że nigdy więcej się z niej nie wyjdzie. Nie jest to idealne miejsce na niedzielny wypad.

Strach się bać! Oto 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie - 4


10. Castle of Good Hope, Kapsztad, RPA

Kończymy naszą kompilację na kontynencie afrykańskim, a dokładniej w Kapsztadzie. Zbudowany w XVII wieku przez Holenderską Kompanię Wschodnioindyjską Zamek Dobrej Nadziei jest najstarszym budynkiem w kraju, najlepiej zachowanym, a także najbardziej charakterystycznym. Zamieszkujące tam duchy są naprawdę sławne: wysoki mężczyzna przyłapany na skakaniu z jednej ze ścian zamku, Lady in Grey, często widziany biegający po zamku trzymając się za twarz i histerycznie płaczący duch albo duch czarnego psa skaczącego na niczego nie podejrzewających gości, tylko po to, by rozpłynąć się w powietrzu.

Strach się bać! Oto 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie - 2


Lubicie takie mroczne klimaty? To co byście powiedzieli na wycieczkę po opuszczonych miejscach?

Strach się bać! Oto 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie

Strach się bać! Oto 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie