Rózne

Świńskie życie! Plażing ze świnkami na karaibskiej wyspie Curacao

Oferta od , 15. maj. 2020 16.08

Niektórzy mają naprawdę pieskie życie! A inni nawet lepiej - świńskie! Jeśli też chcecie go zakosztować, wybierzcie się na karaibską wyspę Curaçao słynącą z niebieskiego likieru.

Świńskie życie! Plażing ze świnkami na karaibskiej wyspie Curacao - 10

Na jednej z najpiękniejszych plaż wyspy, obok spragnionych słońca plażowiczów, wylegują się urocze świnki! O jakim miejscu mowa? To Playa Porto Mari Beach w Sint Willibrordus.

Świńskie życie! Plażing ze świnkami na karaibskiej wyspie Curacao - 8

Zamieszkujące tę plażę dwie świnki o imieniu Willy i Woody codziennie wygrzewają się w słońcu oraz pływają w turkusowych wodach Morza Karaibskiego. Skąd wzięli się tam tacy rezydenci? Jak opowiadają lokalni mieszkańcy, są to potomkowie zwierzaków z pobliskiej plantacji „Porto Mari”, które zostały zwabione przez rybaków resztkami pozostawionymi przez nich na plaży. Świnki chętnie pozują do zdjęć, jednak pamiętajmy, że to dzikie zwierzaki i bądźmy ostrożni - to nie są takie same prosiaki jak na Bahamach.

Na poniższej mapie znajdziecie dokładny dojazd do plaży Porto Marie. Wstęp na nią kosztuje około 3 dolarów. Ze stolicy Willemstad najkrótsza droga to 28,6 km.

A tak pięknie jest na miejscu:

Świńskie życie! Plażing ze świnkami na karaibskiej wyspie Curacao - 6

Świńskie życie! Plażing ze świnkami na karaibskiej wyspie Curacao - 4

Po wytropieniu Willy'ego i Woody'ego możecie udać się na zwiedzanie Curacao. Cała wyspa ma aż 40 plaż i 100 miejsc do nurkowania. Odwiedźcie Playa Piscado, gdzie możecie popływać z żółwiami. Kleine Knip i Grote Knip to miejsca słynące z najpiękniejszych plaż, oddalone zaledwie o godzinę od Willemstad. Na wschodzie wyspy warto wybrać się na wycieczkę quadami.


Szukacie inspiracji, jakie wyspy możecie jeszcze odwiedzić? Co powiecie na Filipiny czy Fidżi?

Świńskie życie! Plażing ze świnkami na karaibskiej wyspie Curacao - 2

Świńskie życie! Plażing ze świnkami na karaibskiej wyspie Curacao

Świńskie życie! Plażing ze świnkami na karaibskiej wyspie Curacao