Rózne

Szkocka wyspa Rum z 36 mieszkańcami szuka nowych rezydentów! Zaaplikuj Last Minute!

Oferta od , 27. sie. 2020 9.30

Niewielka wyspa w Szkocji w archipelagu Hebryd Wewnętrznych o jakże pirackiej nazwie Rum szuka nowych rezydentów. Obecnie żyje tu zaledwie 36 mieszkańców i jej społeczność chciałaby się powiększyć.

Szkocka wyspa Rum z 36 mieszkańcami szuka nowych rezydentów! Zaaplikuj Last Minute! - 12

Szkocka wyspa Rum z 36 mieszkańcami szuka nowych rezydentów! Zaaplikuj Last Minute! - 10

Ostatnio otwarto proces aplikacji dla osób zainteresowanych dołączeniem do obecnej populacji wyspy. Obecnie poszukiwane są osoby do wynajęcia jednego z czterech eko-domów, które są obecnie w budowie. Są one budowane blisko siebie, by zbudować społeczność sąsiedzką, która chce żyć blisko siebie i nie ma nic przeciwko, by wpadać do siebie na obiad. No może też podwieczorek. :)

Szczególnie mile widziane są osoby znające się na handlu czy zarządzaniu biznesem, gdyż te umiejętności przyniosłyby korzyści i zróżnicowanie dla lokalnej gospodarki. Także rodziny z dziećmi zą mile widziane, a wręcz podwójnie zachęcane! Na wyspie żyje zaledwie sześcioro dzieci, zatem rodziny z pociechami pozwolą zapełnić szkołę i wychować kolejne pokolenie wyspiarzy.

Szkocka wyspa Rum z 36 mieszkańcami szuka nowych rezydentów! Zaaplikuj Last Minute! - 8

Szkocka wyspa Rum z 36 mieszkańcami szuka nowych rezydentów! Zaaplikuj Last Minute! - 6

Jakie zajęcie można znaleźć na wyspie? Obecnie są wolne miejsca do pracy w opiece nad dziećmi, produkcji żywności, hodowli ryb czy turystyce morskiej i górskiej.

Wyspa jest naprawdę idyllicznym miejscem. Znajduje się tu rezerwat przyrody, w którym można zobaczyć kozice, jelenie, a także orły.

Szkocka wyspa Rum z 36 mieszkańcami szuka nowych rezydentów! Zaaplikuj Last Minute! - 4

Szkocka wyspa Rum z 36 mieszkańcami szuka nowych rezydentów! Zaaplikuj Last Minute! - 2

Termin składania wniosków przesunięto na 28 sierpnia 2020 r. Zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej o wyspie, sprawdzić nowe domy i pobrać formularz do wypełnienia na stronie internetowej wyspy tutaj.


Lubicie szkockie klimaty? Możecie tam też kupić sobie wyspę!

Szkocka wyspa Rum z 36 mieszkańcami szuka nowych rezydentów! Zaaplikuj Last Minute!


Szkocka wyspa Rum z 36 mieszkańcami szuka nowych rezydentów! Zaaplikuj Last Minute!