Rózne

Szwajcarska wioska stanie się urokliwym hotelem

Oferta od , 22. paź. 2018 9.30

Położona w malowniczej dolinie Verzasca szwajcarska wioska Corippo ma szansę zostać hotelem. Fundacja Fondazione Corippo 1975 planuje w ten właśnie sposób ocalić wioskę.

Szwajcarska wioska stanie się urokliwym hotelem - 10

Okolice Corippo prezentują się naprawdę pięknie - dookoła roztaczają się góry, a sama wioska z urokliwym XVII-wiecznym kościołem i domami z granitu dopełnia krajobrazu. Niestety wiele osób opuściło miejsce i wioska znalazła się na skraju upadku. Obecnie znajduje się tam 294 budynków, a liczba mieszkańców spadła do 12. Jedynym miejscem prowadzącym działalność zarobkową jest restauracja.

Szwajcarska wioska stanie się urokliwym hotelem - 8

Szwajcarska wioska stanie się urokliwym hotelem - 6

Fundacja zbiera właśnie środki, żeby przeobrazić wioskę w miejsce turystyczne, jednak kierując się ideą "slow travel" - a więc spokojnej turystyki, dalekiej od masowego napływu turystów. W planie jest przekształcenie budynków na miejsca, gdzie mogą zatrzymać się turyści. Obecna restauracja będzie jadalnią, a główny rynek -miejscem spotkań. Oprócz tego, odrestaurowane mają być wiatraki, powstanie farma kóz oraz zostaną posadzone nowe drzewa. Koszt inwestycji to ok. 6,5 miliona $.

Szwajcarska wioska stanie się urokliwym hotelem - 4

Jako pierwsza zostanie odrestaurowana Casa Arcotti - jednak już teraz jest dostępna dla gości. Koszt noclegu to 128 CHF. Cała inwestycja ma zostać ukończona i otwarta na Wielkanoc w 2020 roku.

Szwajcarska wioska stanie się urokliwym hotelem - 2

Naszym zdaniem wioska i okolica prezentują się bajkowo. A Wy co myślicie o takim pomyśle?


Oferty do Szwajcarii znajdziecie klikając w przyciski.

Oferty do Szwajcarii

Hotele w SzwajcariiJeśli podoba Wam się idea slow travel, polecamy też ten artykuł.

Szwajcarska wioska stanie się urokliwym hotelem

Szwajcarska wioska stanie się urokliwym hotelem