Rózne

Tajlandia zawiesza wszystkie loty międzynarodowe

Oferta od , 7. kwi. 2020 10.12

Władze Tajlandii zawiesiły wszystkie rejsowe loty międzynarodowe do 18 kwietnia 2020. Decyzja obejmuje wszystkie lotniska w kraju.

Decyzja jest konsekwencją problemów z egzekwowaniem procedur związanych z walką z koronawirusem. Procedury nakazują obowiązkową dwutygodniową kwarantannę dla wszystkich przybywających do Tajlandii. Dotyczy to obecnie głównie obywateli Tajlandii, bo od 25 marca 2020 obcokrajowcy nie mogą tymczasowo wjeżdżać do kraju.

Tajskie media informują, że tylko w zeszłym tygodniu setki przybywających osób naruszyły obowiązujące przepisy, a na lotniskach w Bangkoku doszło do zakłóceń spokoju. Wiele osób uciekło służbom epidemiologicznym i uniknęło w ten sposób obowiązkowej kwarantanny. Podnosi to oczywiście zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania w kraju zakażeń chorobą. W Tajlandii zdiagnozowanych zostało póki co ponad 2200 przypadków, 27 osób zmarło. Znaczny wzrost zachorowań nastąpił tam w zeszłym miesiącu.

Zakaz wykonywania lotów międzynarodowych do Tajlandii nie dotyczy oczywiście rejsów specjalnych, wojskowych, medycznych oraz repatriacyjnych, które pozwalają wyjechać z Tajlandii przebywającym tam jeszcze cudzoziemcom.WIĘCEJ INFORMACJI O OBECNEJ SYTUACJI W TURYSTYCETajlandia zawiesza wszystkie loty międzynarodowe


Tajlandia zawiesza wszystkie loty międzynarodowe