Rózne

Taste Atlas: interaktywna mapa specjałów kulinarnych z całego świata

Oferta od , 31. mar. 2021 15.44

Wyjeżdżacie do innego kraju i nie macie pojęcia, co się tam je? Z pomocą przyjdzie Wam ten portal: Taste Atlas. Na stronie znajdziecie listę specjałów kulinarnych z krajów z całego świata.

Taste Atlas (a więc Atlas Smaków) to pomysł chorwackiego dziennikarza i przedsiębiorcy Matija Babić. Przed podróżą można wpisać w wyszukiwarce na stronie, dokąd jedziemy i pokażą się dania i restauracje. Każdy kraj i miejscowość mają przypisane obrazki ze świetnymi opisami. Do tej pory zebrano w nim już ponad 10.000 wpisów dań, produktów i składników. I wciąż napływają nowe!

Taste Atlas: interaktywna mapa specjałów kulinarnych z całego świata - 2

source : Tasteatlas.com

Strona próbuje zachęcić podróżujących do odkrywania tradycyjnych przepisów i zapoznawania się z lokalnymi kulturami. Podczas przeglądania strony można zatem odkryć regionalne smakołyki, o których nie wszędzie można się dowiedzieć. Do tego zebrane są informacje, gdzie można je znaleźć - w jakich restauracjach i sklepach. Jeśli uważacie, że czegoś na mapie brakuje, można napisać do twórców strony propozycje z uzupełnieniem potraw: [email protected].

Taste Atlas można śledzić na Instagramie, Twitterze i Facebooku .

A post shared by TasteAtlas (@thetasteatlas) on

Sprawdź Taste Atlas!


Taste Atlas: interaktywna mapa specjałów kulinarnych z całego świata

Taste Atlas: interaktywna mapa specjałów kulinarnych z całego świata