Rózne

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe!

Oferta od , 20. maj. 2020 15.53

Wydaje Wam się, że magiczne miejsca istnieją tylko w bajce? W realnym świecie znajdziecie jeszcze lepsze! Przedstawiamy listę tych najpiękniejszych bajkowych miejsc!

1. Nagoya Nabana no Sato, Japonia

Ta instalacja jest do zobaczenia co roku między październikiem a majem. W zimie całe miejsce mieni się milionami świateł.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 60

2. Dark Hedges, Irlandia Północna

Ta bukowa aleja to jedna z najpiękniejszych w całej Irlandii Północnej jak i może całej Europie. Po polsku oznacza "mroczny szpaler". Droga prowadzi do Gracehill House (obecnie jest to klub golfowy) rodziny Stuartów i ponoć nawiedza ją Szara Dama.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 58

3. Pałac Pena w Sintrze, Portugalia

Pałac został uznany za jeden z siedmiu cudów Portugalii. Wybudowano go w okresie romantyzmu i jest wpisany na listę UNESCO.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 56

4. Alhambra, Granada

Niektóre ujęcia z Gry o Tron kręcono w tym niezwykłym pałacu. Alhambra była twierdzą Maurów i w takim stylu została wzniesiona. Do zobaczenia jest pałac z kilkoma dziedzińcami, dekorowanymi salami i ogrodami.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 54

5. Jaskinia Phraya Nakhon, Tajlandia

Jaskinia znajduje się w centralnej prowincji Tajlandii Prachuap Khiri Khan. Ta duża jaskinia ma dziurę w górnej części, dzięki której światło dzienne pięknie oświetla ją oraz pawilon postawiony tu na cześć króla Chulalongkorn.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 52

6. Bazylika Las Lajas, Ipiales, Kolumbia

Bazylika leży na granicy z Ekwadorem, w kanionie rzeki Guaitara. To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Ameryce Południowej.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 50

7. Mont Saint-Michel, Francja

To drugie po Paryżu najchętniej odwiedzane miejsce we Francji. Położenie na wyspie, piękna architektura sakralna i zatoka zapierają dech w piersi.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 48

8. Park Narodowy Riisitunturi, Finlandia

W zimie, gdy park pokrywa śnieg, drzewa przybierają pod nową białą pierzynką niesamowite kształty. Wygląda iście bajkowo!

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 46

9. Hallstatt, Austria

Gmina leży w regionie Salzkammergut, który wpisany jest na listę UNCESCO jako krajobraz kulturowy. W Chinach nawet ją skopiowali, jednak nie pytając nikogo o zgodę.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 44

10. Yangon (Rangun), Birma

Największe miasto Birmy i do niedawna jej stolica. Co tu zobaczycie? Kolonialną architekturę, piękne pagody, świątynie oraz bogate życie uliczne. Nocą wygląda naprawdę fascynująco.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 42

11. Las Pozas, Xilitla, Meksyk

Las Pozas to surrealistyczny ogród stworzony przez ekscentrycznego milionera Edwarda Jamesa. Znajdziecie tu schody prowadzące do nikąd, drzwi, których nie da się otworzyć oraz biblioteki bez książek. Miejsce jak z innego świata.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 40

12. Wiadukt Glenfinnan, Szkocja

Z wiaduktu rozciąga się niesamowity widok na dolinę Glen Finnan oraz jezioro Shiel. Motyw znamy doskonale z filmów o Harrym Potterze.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 38

12. Carcassone, Francja

Carcassone stało się planem filmowym Robin Hooda - nie mogło go zatem zabraknąć na liście. To największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 36

13. Matamata, Hobbiton, Nowa Zelandia

Kręcono tu sceny z Shire do trylogii Władcy Pierścieni. Zbudowane specjalnie na potrzeby filmu, zostały zachowane również po nim, gdyż pięknie wpasowują się w otoczenie. Musi być na Waszej liście do odwiedzenia, jeśli wybieracie się do Nowej Zelandii.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 34

14. Wodospad Skogafoss, Islandia

To jeden z największych i najpiękniejszych wodospadów Islandii. Spada z niego tyle wody, że w ciągu dnia można często zobaczyć tam tęczę.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 32

15. Jezioro Bled, Słowenia

To jedno z najcieplejszych jezior alpejskich - temperatura wody dochodzi nawet do +26°C! W zachodniej części znajduje się wyspa ze zdjęcia poniżej - Blejski Otok.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 30

16. Krzywy Las, Gryfino

Krzywy Las to pomnik przyrody - nazwany ze względu na rosnące w tym miejscu zdeformowane sosny zwyczajne. Jedna z teorii mówi, że zostały one ukształtowane w wyniku działalności ludzi, którzy uprawiali je do celów stolarskich lub szkutniczych.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 28

17. Jezioro Reschen, Włochy

To miejsce jest znane z podtopionego kościoła, do którego można dojść, gdy jezioro zamarznie. Niestety nie ma już w nim dzwonnicy, którą usunięto, jednak miejsce wygląda wciąż ciekawie z wystającą z jeziora wieżą.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 26

18. Tunel Wisterii, Ogrody Kawachi Fuji, Japonia

Największym festiwalem w Japonii jest Fesitwal Wisterii w Ashikaga Flower Park, położonego 2 godziny jazdy pociągiem z Tokio. I wtedy właśnie wisterie kwitną tworząc bajkowy kolorowy świat. O festiwalu przeczytacie więcej tutaj.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 24

19. Kapadocja, Turcja

Kapadocja to z pewnością jedno z najniezwyklejszych miejsc na świecie. Niesamowite krajobrazy, nad którymi można wznieść się podczas lotu balonem, naturalne jaskinie, powulkaniczny krajobraz - to właśnie na Was czeka.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 22

20. Wyspa Cyprysów, Luizjana, USA

Cyprysy rosną na bagnach i całość tworzy prawdziwie magiczny krajobraz. Najciekawiej prezentują się w okresie od marca do czerwca.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 20

21. Aleja baobabów, Menabe, Madagaskar

Ta grupa baobabów rosnących prze drodze stworzyła niespotykany krajobraz, który przyciąga wielu podróżujących. Baobaby sięgają tu nawet do 30 m wysokości!

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 18

22. Czekoladowe Wzgórza, Filipiny

Nazwę wzgórza zawdzięczają nie dzięki czekoladzie, a ich barwie, którą się pokrywają w czasie pory suchej (od lutego do maja). Słońce zmienia kolor trawy na właśnie czekoladowy.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 16

23. Szafszawan, Maroko

Szafszawan nazywany jest także Błękitnym Miastem i jak łatwo się domyślić jego budynki mają właśnie kolor niebieski.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 14

24. Angkor Wat, Kambodża

Kompleks świątynny Angkor Wat został wybudowany w XII wieku. Jest to największy religijny monument na świecie - ma powierzchnię 162 hektarów!

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 12

25. Tadź Mahal, Indie

Jest to indyjskie mauzoleum wzniesione na polecenie Szahdźahana ku czci jego przedwcześnie zmarłej żony Mumtaz Mahal. Dziś ściągają do niego turyści z całego świata, by podziwiać ten monument miłości. W 2007 r. ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 10

26. Cerkiew Wasyla Błogosławionego, Moskwa

Znajduje się na Placu Czerwonym obok Kremla. Wygląda jak bajkowy zamek, a w rzeczywistości jest to cerkiew.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 8

27. Klasztor Paro Taktsang, Bhutan

Ta buddyjska świątynia została wzniesiona na klifie w dolinie Paro wokół jaskini, w której medytował Guru Padmasambhava - to on właśnie "przyniósł" buddyzm do Buthanu. Z klasztoru roztacza się niesamowity widok na dolinę.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 6

28. Valle de La Luna, Atacama, Chile

W dosłownym tłumaczeniu to Dolina Księżycowa, leży na pustynie Atacama. Krajobrazy są naprawdę jak na księżycu - mienią się różnymi kolorami, a formacje skalne i piaskowe nadają jej niepowtarzalny widok.

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 4

29. Coyote Buttes - Vermilion Cliffs, Page, Arizona

To najsłynniejsza część kanionu - piaskowce ukształtowały się tu w formie fal, które dodatkowo mienią się czerwonym kolorem. Spacer wśród takich skał to nie lada przeżycie. Nie zapomnijcie aparatu!

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe! - 2

30. Zamek Neuschwanstein, Niemcy

Nie na darmo Disney się nim inspirował i na jego wzór powstał zamek Śpiącej Królewny. Piękny widok na zamek rozciąga się z mostu Marienbrücke. Każdy, kto kocha bajkowe klimaty, musi go zobaczyć!

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe!

Miejsca jak z bajki, ale są prawdziwe!