Rózne

Testy drive-thru na COVID-19 na lotnisku we Wrocławiu!

Oferta od , 20. lis. 2020 11.56

Od poniedziałku 23 listopada w Porcie Lotniczym Wrocław będzie można się testować na koronawirusa. Punkt będzie miał charakter drive-thru (badana osoba przez cały czas pozostaje w samochodzie) i będzie dostępny dla wszystkich chętnych, bez rejestracji. Punkt na lotnisku będzie dostępny od godz. 8.00 do 12.00. Wyniki wydawane są do 48 godz. Koszt badania to 435 PLN. Możliwe jest też przetłumaczenie wyniku na angielski (dodatkowo kosztuje to 50 zł).

Punkt zostanie uruchomiony przez wrocławski instytut badawczy Łukasiewicz – PORT we współpracy z wrocławskim lotniskiem. Procedury i sposób organizacji punktu zapewniają bezpieczeństwo osobom badanym, pasażerom oraz pracownikom lotniska. Punkt będzie działał poza budynkiem terminalu, na wydzielonym specjalnie do tego celu parkingu B. Przebadać się może każdy, niekoniecznie przed albo po odbyciu podróży lotniczej. Oczywiście również pasażerowie mogą skorzystać przy okazji pobytu na lotnisku – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na lotnisku przeprowadzane będą testy genetyczne metodą Real Time-qPCR, procedura potrwa kilka minut. Po krótkim wywiadzie pobrany zostanie wymaz z gardła i nosa. Osoba poddająca się testom, która wjedzie na teren terminalu, nie ponosi opłaty parkingowej (wjazd na parking B znajduje przed głównymi szlabanami parkingowymi). Bilety walidowane będą w punkcie pobrań.

To pierwszy punkt testowania uruchomiony przez Łukasiewicz – PORT poza siedzibą instytutu, który znajduje się na Praczach Odrzańskich, gdzie również można się przetestować.

Źródło: wroclaw.pl


CZYTAJ TEŻ:

Testy drive-thru na COVID-19 na lotnisku we Wrocławiu!


Testy drive-thru na COVID-19 na lotnisku we Wrocławiu!