Rózne

Titanic znowu wypłynie w rejs! Powstaje replika, która popłynie tą samą trasą

Oferta od , 6. lis. 2018 9.31

Replika najbardziej znanego statku świata - Titanica wypłynie w 2022 roku w rejs. Trasa obejmie ten sam odcinek, który przebył oryginał. Może nawet spotkacie Rose i Jacka? ;)

Titanic II ma wypłynąć mniej więcej w 110. rocznicę rejsu oryginału. Statek ma pomieścić 2400 pasażerów oraz 900 członków załogi - również tyle samo, co pierwszy Titanic. Tym razem twórcy jednak stawiają na bezpieczeństwo podróżujących. Statek jest już budowany od 6 lat i cała inwestycja ma kosztować... 500 milionów dolarów.

Titanic znowu wypłynie w rejs! Powstaje replika, która popłynie tą samą trasą - 4

Trasa rejsu nie jest jeszcze potwierdzona, jednak twórcom zależy, by statek popłynął tą samą drogą co pierwowzór - z Southampton do Nowego Jorku. Później jednak ma pływać po całym świecie, by pasażerowie z innych krajów także mogli cieszyć się podróżą Titanicem.

Skoro wszystko ma być odwzorowaniem pierwszego Titanica, także plan statku będzie taki sam - obejmie 9 pokładów i 840 kabin. Także wyposażenie, dekoracje, a nawet menu w restauracjach będą skopiowane z pierwowzoru. Padł nawet pomysł, by pasażerowie mogli przebrać się w stroju z roku 1912. Jedynym unowocześnieniem będą baseny i siłownie, a także zostanie zmodernizowany sprzęt nawigujący oraz ratunkowy. Oczywiście twórcy nie planują też spotkać na swej drodze gór lodowych. ^^ Ocieplenie klimatu z pewnością pomoże w realizacji tych planów.

Titanic znowu wypłynie w rejs! Powstaje replika, która popłynie tą samą trasą - 2

Jaki będzie zatem koszt takiego rejsu? Chodzą pogłoski, że za pierwszą klasę trzeba będzie zapłacić ok. 180 tys. PLN, a za trzecią kilka tysięcy PLN.


U nas zawsze znajdziecie oferty na fali!

Rejsy

USA

Wielka Brytania

I coś tak luksusowego jak Titanic też mamy!

Titanic znowu wypłynie w rejs! Powstaje replika, która popłynie tą samą trasą

Titanic znowu wypłynie w rejs! Powstaje replika, która popłynie tą samą trasą