Rózne

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach!

Oferta od , 31. lip. 2020 9.30

Wiele osób mówi, że Hawaje to namiastka raju na ziemi. A my w tym raju znaleźliśmy domek na drzewie pośrodku lasu deszczowego położony na śpiącym wulkanie. Wystarczy wyjść na taras, by podziwiać takie krajobrazy.

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach! - 18

Właściciele regularnie informują o tym, czy na powierzchni wulkanu znajduje się lawa i kiedy można odwiedzać domek. Z ziemi wydobywa się para - jest to oznaka emisji magmy, jednak w ostanim czasie nie było żadnych erupcji ani oznak o przebudzeniu wulkanu. Jak piszą właściciele na stronie: Wulkany są nieprzewidywalne, jednak dają znaki, zanim zaczną się budzić. Te oznaki to zazwyczaj zwiększona sejsmiczność w okresie tygodni i miesięcy, a czasem lat. Obecnie takich znaków nie ma.

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach! - 16

Domek o uroczej nazwie Mahinui Na Lani jest zbudowany wśród drzew Parku Narodowego Wulkany Hawaiʻi. Powstał jako dodatkowy pomysł do pawilonu w stylu balijskim, który służy jako kameralne miejsce zaślubin. Także ten pawilon można zarezerwować, jeśli macie w planie ślub na Hawajach!

Do domku można dostać się ścieżką w lesie pośród głazów utworzonych z lawy. Podejście jest nieco strome, na życzenie więc można zamówić sobie dostarczenie bagażu do noclegu. Na miejscu znajduje się kilka szafek na ubrania, nie musimy jednak zabierać zbyt wielu rzeczy, gdyż na Hawajach klimat jest łagodny.

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach! - 14

Mahinui Na Lani zbudowany jest na dwóch piętrach połączonych ze sobą drabiną. Na górnym piętrze znajduje się salon z krzesłami i otomaną, płaski ekran, stolik i taborety przy oknie, mała kuchnia, prysznic na świeżym powietrzu oraz ekologiczna toaleta. W domku jest również kominek! Na werandzie można zrelaksować się w wannie z hydromasażem oraz zjeść na tarasie wśród drzew, na które chętnie przylatują okoliczne ptaki. W domku znajduje się także łóżko typu queen-size. Na miejscu nie ma kuchni i właściciele zachęcają do korzystania z lokalnej gastronomi - w pobliżu jest kilka restauracji, do tego w niektóre dni jeździ tędy tajska ciężarówka z jedzeniem. Jedzenie można zabrać na wynos i delektować się nim na tarasie domku.

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach! - 12

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach! - 10

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach! - 8

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach! - 6

Domek jest zbudowany niemal całkowicie z materiałów pochodzących z recyklingu. Podłogi oraz niektóre części domu są zrobione z sekwoi oraz cedru, które kiedyś użyte były w jednym z kościołów. W oknach umieszczono witraże wykonane przez lokalnego artystę.

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach! - 4

Oprócz samego pobytu w domku warto wykorzystać okolicę, która ma wiele do zaoferowania. Jest tutaj wiele ścieżek hikingowych ciągnących się przez las deszczowy, pustynię, wulkaniczną dewastację, a nawet ścieżkę z śladami stóp zachowanymi po erupcji ponad sto lat temu. Niecały kilometr od domku znajduje się Volcano Village (powulkaniczna wioska) z restauracjami i galeriami sztuki oraz piękna czarna plaża.

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach! - 2

Otoczony przez las deszczowy, domek wśród konarów drzew jest niewidoczny z daleka. Idealny dla dwóch osób, gdyż był zbudowany z myślą o romantycznym wypadzie we dwoje, może nawet na podróż poślubną. Ceny zaczynają się od 1070 PLN za noc. Jeśli chcielibyście tu nocować, kliknijcie w przycisk poniżej.

Zarezerwuj nocleg w domku na drzewie


Lubicie takie chatki? To mamy jeszcze jedną!

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach!

To nie jest zwykły domek na drzewie! Zbudowano go na wulkanie na Hawajach!